Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 8:19 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon Dec 24, 2007 3:53 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 04, 2007 11:07 am
Príspevky: 51
Bydlisko: Komárno/Nitra
Chcel by som sa podeliť o jednu veľmi dobrú skúsenosť s liekom Hypericum.
Kamarát mal hrozné bolesti zubu, išiel s tým k zubárovi a ten mu povedal, že má zapálený nerv. Bolelo ho to až tak, že nevedel spať. Rozmýšľal som nad tým, aký liek by som mu dal. Na prvú som myslel Chamomillu. Neviem prečo, ale spomenul som si tiež na výrazný vzťah hyperica k nervom. Tak som mu ho dal v potencii 15CH. Asi o pol hodinku mi povedal: "Je to zvláštne, asi som sa musel nejako ukľudniť, lebo tá bolesť prešla". K homeopatii bol skeptický, pripisoval to ukľudneniu. :) .. O deň nato sa bolesť vrátila, znova si dal hypericum a znova prešla. Nakoniec si odo mňa vypýtal celé balenie na víkend.. :) Vrátil sa s tým, že ho to už nebolí, že sa to nejak samo vyliečilo (avšak asi pre istotu Hypericum bral). O niekoľko týždňov sa mu to však vrátilo. Myslím, že sa mala podať vyššia potencia, no nedošlo k tomu. Išiel k zubárovi...


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Jan 04, 2008 12:41 pm 
Vztah Hyperica k zapalu nervu je znam a stav se vratil kvuli tomu, ze lek byl pouzit symptomaticky a ne konstitucne. Pri odebrani celkove anamnezy a charakteristickych priznaku pacienta byste se dostal k podobnejsimu leku, na jehoz zakone je homeopatie zalozena a kamarad by mozna nemusel jit k zubari.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Jan 07, 2008 10:35 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1882
Bydlisko: Poprad
To nebolo symptomaticky ale na základe orgánovej afinity. Nevieme povedať či by sa naozaj nevyliečil, keby pokračoval v užívaní alebo zvýšil potenciu. Je možné, že prestal liek užívať príliš skoro. Reakcia, ktorú popisujete bola veľmi dobrá.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Jan 09, 2008 12:22 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 04, 2007 11:07 am
Príspevky: 51
Bydlisko: Komárno/Nitra
Vy ma vždy tak potešíte :) ...

už som si spomenul, prečo som mu nedal Chamomillu. Tú bolesť bral s odovzdanosťou, nijako nekňučal ani sa nehneval, ani nebol podráždený. Tak som si myslel, že by asi nebola vhodná. Teraz s odstupom času ma napadla aj Coffea, pretože sa mu to zlepšilo keď mal v ústach studenú vodu.

Keby som to ja vedel, keď som mal pred rokmi rovnaký problém. Nakoniec mi trhali nervy. Odmietol som anestetikum s myšlienkou, že je škodlivé, keďže obsahuje arzén a zažil som najväčšiu bolesť v živote. :cry: Po zákroku som sa dozvedel, že také anestetikum sa už dávno nepoužíva... vyzeral som asi takto --> :shock: ... to som ja a tie moje knižky :P


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Jún 27, 2008 9:07 am 
Offline

Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 8:15 am
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica
Tiež si myslím, že ak to takto zabralo, že Hypericum bol asi dobrý liek. Z vlastnej bolestnej skúsenosti viem, že samotná afinita Hyperica k nervom ani náhodou nestačí na to, aby sa dostavil žiadúci výsledok. :lol:

Možno stačilo podať liek vo vode, nie guličky. Okrem toho, že to doporučuje Hahnemann v šiestom Organone, naozaj to funguje lepšie a rýchlejšie.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 23 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.