Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 10:27 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: hom.konzultacia
PoslaťNapísal: Pon Jan 22, 2007 9:01 pm 
Vaz .p.PETROCI,ako dlho dopredu je potrebne sa objednat na homeop.vysetrenie u vas? a ako casto potom treba dochadzat na kontroly? je tazke urcit hom.liek 9mesacnemu babetku? posedny dotaz,ako casto sa moze pouzivat u babetiek chamomilla 9ch pri prerezavani zubkov a ako dlho tak posobi? dakujem


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Konzultácie
PoslaťNapísal: Pon Jan 22, 2007 9:34 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1883
Bydlisko: Poprad
Objednať sa je potrebné 1- 2 týždne dopredu, je to pohyblivé, niekedy to môže byť skôr, niekedy neskôr, podľa aktuálneho stavu. Nájsť liek malým bábätkám je možné, ale často to nie je ľahké, ak chýbajú charakteristické príznaky. Problém je v tom, že bábätko nám nič nepovie a my sa musíme spoľahnúť len na pozorovanie rodičov a svoje vlastné. Samozrejme, už aj v tak mladom veku sa dieťatko prejavuje a my tieto prejavy musíme vedieť vnímať.
Niekedy stačí jedno vyšetrenie a problém zmizne, inokedy je potrebné prísť niekoľkokrát na kontrolu. Kontroly sú väčšinou raz mesačne. Závisia od charakteru problému. Ak ie to akútny stav, kontroly môžu byť každú hodinu (telefonicky).
Jedným z častých využití Chamomilly je zvýšenie podráždenosti a citlivosti na bolesť u detí počas dentície (prerezávania zubov). Ale nemusí to byť jediný liek. Napríklad aj Calcarea phosphorica, Apis, Kreosotum, Rheum môžu veľmi kričať pri prerezávaní zubov. Ale samozrejme, Chamomilla je prvý liek, na ktorý myslíme v tejto indikácii. Podával by som ho podľa potreby, ak je stav akútny, aj každú hodinu. Bežne sa homeopatický liek v potencii 9CH podáva 2 x denne, 2 globulky, rozpustiť pod jazykom, mimo jedla. Odstup od jedla by mal byť aspoň 20 minút. GLobulky nebrať do prstov, použiť odmerku alebo lyžičku. Nezapíjať ich ani nezajedať.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: hom. konzultacia
PoslaťNapísal: Uto Jan 23, 2007 8:06 pm 
Dakujem za Vasu odpoved. na tu calcaru phosporicu som tiez myslela,lebo maly sa chce nosit na rukach, ale neni nejaky prehnane zlostny,skor len tak uplackany,radsej saje z laveho prsu a teraz v skoro 9mesiacoch mu rastie prvy zubok,ale uz ho trapi s prestavkama asi pet mesiaccov.len som nevedela ci sa da ta calcarea tiez pouzit akutne,podobne ako chamomila.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: konzultacie
PoslaťNapísal: Uto Jan 23, 2007 8:18 pm 
Este ma napadlo,da sa napisat akemu typu homeopatie sa venujete?Citala som ze ich je viac typov,napr.konstitucna, po vrstvach........ A v akom rozmedzi,priblizne,sa pohybuje cena za prvu konzultaciu ?a lieky si musim potom zaobstarat sama?


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Vyšetrenie
PoslaťNapísal: Uto Jún 11, 2013 2:15 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1883
Bydlisko: Poprad
Robím to, čo sa nazýva klasická homeopatia, ale každé delenie je dosť umelé. Využívam všetky metódy, ktoré popisuje Ian Watson vo svojej výbornej knihe o metódach v homeopatii. Voľba metódy závisí od konkrétneho prípadu. Používam repertórium. Snažím sa nájsť čím presnejší liek, preto používam veľmi široké spektrum liekov, aj tzv. malé lieky. V praxi aj pri výučbe som silne ovplyvnený modernými homeopatmi Janom Scholtenom a Rajanom Sankaranom, ktorí prinášajú prvé pokusy o systém v homeopatii.
Pokiaľ ide o lieky, ľudia si ich kupujú sami, ak sú dostupné. Ak je to niečo, čo na našom trhu nezoženú, objednáme to zo zahraničia.
Napíšte mi súkromný mail, odpoviem Vám.


Posledné zvýraznenie urobil Anonymous dňa Uto Jún 11, 2013 2:15 pm


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 118 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.