Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Sob Sep 28, 2024 4:18 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Problemy s mocenim - parureza
PoslaťNapísal: Str Jún 17, 2009 9:38 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Máj 23, 2009 9:55 pm
Príspevky: 5
Dobry den, mam problem s mocenim v pritomnosti inych osob, a preto by som sa chcel spytat ci by mi mohla klasicka homeopatia s tymto problemom pomoct. Ak mate niekto skusenosti s takymto problemom , podelte sa prosim o skusenosti ako proti tomu bojovat. Dakujem.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: v repertoriu mate
PoslaťNapísal: Štv Jún 18, 2009 11:54 am 
Offline

Registrovaný: Sob Jan 20, 2007 9:06 pm
Príspevky: 36
dokonca aj rubriku problemy ......
teda klasicka homeopatia je schopna vam v tomto pomoct.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Pekný príznak
PoslaťNapísal: Štv Jún 18, 2009 5:27 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1882
Bydlisko: Poprad
Je to veľmi pekný a charakteristický príznak. Tu sú rubriky, ktoré ho vystihujú:

MIND - COMPANY - aversion to - strangers, aversion to the presence of - urination; during: ambr., hep., lyc., mur-ac., NAT-M, tarent.

BLADDER - RETENTION of urine - company; unable to pass urine in presence of: acon., aq-mar., dulc., NAT-M., tarent.

Pravdepodobne potrebujete jeden z týchto šiestich liekov. Najskôr Natrium muriaticum alebo Ambra grisea.

Ako to začalo? Ako prebieha močenie? Čo pri tom cítite?
Máte nejaké výrazné chute a averzie? Je Vám skôr zima alebo teplo v porovnaní s inými ľuďmi?
Týka sa Vaša averzia, aby bol niekto prítomný aj iných úkonov?
Aké máte ešte iné telesné a duševné charakteristiky? Prekonali ste nejaké ochorenia? Potrebujeme mať ešte ďalšie znaky, aby sa dalo presne určiť, ktorý je to liek.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Jún 18, 2009 10:08 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Máj 23, 2009 9:55 pm
Príspevky: 5
Ako to zacalo neviem, nespominam si na nejaky okamih od ktoreho som zacal mat s tym problem. Na obdobie strednej skoly si pamatam, ze problem sa uz vyskytoval. K priebehu : vzdy pred tym ako idem na verejne WC myslim bud intenzivne, alebo menej na to ci sa budem moct vymocit, alebo nie. V minulosti som bol z toho velmi rozruseny, busilo mi srdce,mal som triasku, pocity uzkosti.

Po tom ako som zacal navstevovat psychologa, zacal som byt o nieco pokojnejsi, ale problem vo svojej podstate stale pretrvava.

Uz len myslienka na to, ze niekto vstupi, aj ked som sam na WC mi vytvara problem s mocenim. Ak sa ukludnim a nemyslim na to ze niekto vstupi a som sam tak sa na ver. WC vymocim.

Ine dusevne problemy : mam nizke sebavedomie, co mi sposobuje problemy pri uceni na skusky. Vzdy po tom ako sa zacnem pripravovat na skusku zacnem mat pocity, ze to nezvladnem, ze nestihnem si celu latku prejst a ze aj to co som sa zatial naucil zabudnem. Mavam pri tom stavy uzkosti, strachu z neuspechu, pocit samoty.Pocas tohto stavu sa nedokazem sustredit a ni naucit. Takyto stav ma vzdy drzi par dni, nasledkom coho som vzdy nedostatocne pripraveny.

Ine telesne problemy : lahka astma, alergia, ako dieta som bol operovany na slepe crevo, ine vaznejsie ochorenia som v minulosti neprekonal.

Ps: dakujem za Vasu reakciu!


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Jún 27, 2009 10:20 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1882
Bydlisko: Poprad
Bohuzial ste nedali jasnejsie priuznaky, ktore by pomohli odlisit niekolko hlavnych liekov. Nedali ste napriklad chute a averzie, blizsie vlastnosti telesnych problemov a pocitov. To, ci sa uzkost sa tyka len mocenia alebo aj inych telesnych prejavov. Mozete vyskusat lieky Natrium muriaticum a neskor Ambra grisea, ale najlepsie by bolo ist na normalne homeopaticke vysetrenie. Len presny liek Vam moze pomoct. Pri nom hladame, ktory z nasich 4000 liekov najpresnejsie vystihuje komplex dusevnych a telesnych charakteristik pacienta. Jeden dobry priznak nas moze smerovat k urcitym liekom, ale spravny liek musi byt overeny dalsimi priznakmi.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Jún 27, 2009 4:45 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Máj 23, 2009 9:55 pm
Príspevky: 5
Dakujem, pomohli ste mi, obratim sa na odbornika, ako ste mi poradili.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 75 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.