Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 12:32 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: nosné mandle
PoslaťNapísal: Pia Jan 26, 2007 10:59 pm 
Dobrý deň. chcela by som vás poprosiť o radu pre môjho 5 ročného syna. Má zväčšené nosné mandle, od kedy nastúpil do kolektívu 3,5r, doktorka odporúča vybrať po asi 4 obojstranom zápale stredného ucha.No nakoľko sme už objednaný vo fakultke v KE ku doktorkej Krempažskej,výber mandlí na 8.3.v celkovej anestéze ešte stále sa veľmi chceme tomu vyhnúť.Od jan. má nasadené Psorinum 10.gr. 1 mes 15 CH má brať 5-6 mes a Hydrastio Canadeusis 5 gr.1 krát denne 15 CH 2 týždne.Na liečbu homeopaticky som sa obrátila na našu detskú lekárku dr.Vojtkovú?Syn mal posledný zápal str. ucha v dec.Začína to stále nádchou kt. trvá dosť dlho.Chodíme aj na alergo no alergik nie je má však zníženú imunitu.Bral Zodak a Flixonase a po zmene lekárky Aerius a IRS 19 do nosa.Od 2r.nepije kravské mlieko iba syrovátku.Doma sa stravujeme viac menej vegetariánsky-racio výrobky.No v škôlke je to však ináč.Teraz ho do kolektívu nedávam tak je relat.zdraví.Stále však tak akoby návykovo pokašliava,chrápe a ešte k tomu čo ma dosť trápi v noci ak mu nedám čaj z Ľubovníka bodkovaného vypúšťa zo seba všetky emócie a strašne kričí a plače asi 3.min.Trvá to od vianoc.Má mladšieho bračeka a dosť pozerá TV ak je teraz doma.Ináč neplače často čo je asi skôr na škodu.Je ináč veľmi citlivý a chorobne na mne závislí.Skúšali sme aj akumpresúru nôh (kôli nosu - obličky) u pána Kostelníka no treba to robiť pravidelne 2 krát denne.Dávala som mu aj výťažok z kozieho mlieka na posilnenie imunity aj sladkovodné riasy no zatial nič.Neviem ani s čím mám pri zvýšeni imunity začať,lebo tie mandle sú asi len dôsledkom niečoho.Krčné má taktiež obrovské.Bojím sa ho dať do kolektívu,liečime sa potom dlho a výber mandlí by tiež nebol možný.Tak mi prosím poraďte čo máme robiť? Boli tieto homeop.správny výber?Naša pani doktorka je bohužial tiež veľmi zaneprázdnená tak mi to ani nestačila vysvetliť preč práve táto komb.Ak nie aké homeopatikum by ste odporučili?A ako a s čím začať?S alternatínvou alebo klas.med.Dať mu tie mandle vybrať,alebo počkať? Ďakujemveľmi pekne za rady.Prepáčte za to množstvo otázok.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Opäť nosné mandle
PoslaťNapísal: Str Jan 31, 2007 7:21 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Ospravedlňujem sa, skôr sa mi nepodarilo Vám odpovedať.
Téme nosných mandlí sme sa na tomto fóre venovali už dvakrát, ale zda sa, že je o ňu stále veľký záujem. Pozrite sa na hneď prvý príspevok a nasledujuci string v sekcii "Mam problem":
"Zväčšené nosné mandle" - autor Kora
a ďalši, šiesty v poradi od začiatku (časovo, čiže zdola):
"Nádcha, hrdlo, nosné mandle" - zuzanka

Zhrniem: je niekoľko homeopatických liekov, ktoré majú veľký vzťah k zväčšeným nosným mandliam. Ak má však homeopatický liek fungovať, musí byť presne podaný, k tomu slúži výber lieku repertorizáciou a následné porovnanie zúženého výberu liekov, ktore prichádzajú do úvahy s materiou medikou. Problém s imunitou nevyrieši vybratie mandlí, ale na druhej strane nie je to tažký zákrok a deti ho dobre znášajú. Nosná mandľa sa zoškrabne lyžičkou a je to. Samozrejme je dobré hľadať ten najvhodnejší liek pre pacienta, lebo tak je možné zmeniť základný chorobný stav organizmu, ktory sa prejavuje rôznymi symptómami a ťažkosťami. Dobrý homeopatický liek pomôže aj preventivne predchadzať chorobám, ktore by sa mohli v budúcnosti vyvinúť pri vyhradne symptomatickej liečbe.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Feb 02, 2007 11:14 am 
Ďakujem Vám za váš čas no ako sa zdá náš problém to zďaleka nevyriešilo.Tie ostatné príspevky som si čítala no ako ste sám sám písal chce to repertorizáciu konkrétne na moje dieťa a preňho vybraté lieky.Ak to je lepšie vieme sa dostaviť aj do vašej ordinácie.Bola by som rada ak by mu už bolo lepšie čím skôr.Neverím že výber mandlí to všetko spraví.A čo s tým jeho nočným desom?Začalo sa to vlastne od vtedy čo mal nasadené Psorinum a Hydrastio canadeusis.A v ten večer mal aj teplotu 39 a nič ho nebolelo.Iba v ten večer a po nasadení tak som hneď kontaktovala našu p.doktorku a tá príčinu hom.liekmi hneď vylúčila.Bral vtedy AERIUS a ešte veľmi podobné lieky mal ten mladší a on dostal omylom aj jedné aj druhé raz odo mňa a raz od manžela tak sme to pripísali predávkovaniu týmito liekmi.Či to naozaj bolo z toho neviem?No však plače a kričí dodnes aj keď viem že u detí citlivých a a prehnane pripútaných na matku čo on je to je bežné,ale hlavne pre nás rodičov veľmi nepríjemné.Nemôžeme ho ani nechať spať u babičky bez nás lebo toto nočné divadielko by určite ťažko niesla.Prosím Vás preto aby ste nám pomohli.Sme ochotný podstúpiť všetko ak mu to pomôže.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Nočné desy
PoslaťNapísal: Pia Feb 02, 2007 11:45 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Nie je vhodné sa vyjadrovať k liečbe, ktorú ordinoval niekto iný, o to viac, že nepoznám podrobnosti Vášho prípadu. Každý má aj svoj spôsob dávkovania a výber potencií. Niekedy môžeme umelo vyvolať nové príznaky, ak dáme nesprávny liek, nesprávnu potenciu alebo opakujeme príliš často liek. Urobíme takzvanú skúšku lieku. Princíp našej liečby spočíva v nahradení pôvodného stavu chorého organizmu umelým stavom liekom. Presný výber lieku je potrebný na to, aby tento liek zodpovedal stavu s ktorým pacient prichádza. Je to niečo ako presný kľúč do konkrétnej zámky. Ak je však tejto umelej choroby = lieku priveľa, začne ukazovať sám seba. Väčšinou sa to prejaví ako nové príznaky, ktoré pacient doteraz nikdy nemal.
Nie som si istý z Vášho textu ako a či ešte podávate: "Psorinum 10.gr. 1 mes 15 CH má brať 5-6 mes a Hydrastis Canadensis 5 gr.1 krát denne 15 CH 2 týždne". Znamená to Psorinum 15 CH 10 globuliek 1 x mesačne a Hydrastis canadensis 15 CH 5 globuliek 1 x denne počas dvoch týždňov?


Naposledy upravil petroci dňa Ned Feb 04, 2007 8:55 pm, celkovo upravené 2

Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Feb 04, 2007 1:56 pm 
Áno samozrejme ste to pochopil správne ospravedlňujem sa.Hydrastis canadensis 15 CH 5 globuliek 1 krát denne počas dvoch týždňov vybral hňeď a Psorinum 15 CH 10 globuliek 1 krát za mesiac dostal naposledy v januári.Zaujíma ma či mu mám Psorinum dať aj teraz vo februári?Už druhú noc neplakal.Nosné mandle sa predsa len chystáme vyberať tak sa mi to zdá zbytočné.Alebo ho dobrať?Vďaka.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Nosná mandľa
PoslaťNapísal: Ned Feb 04, 2007 8:57 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Neviem, či je správne zvolený liek Psorinum. Ak áno, potom má zmysel ho užívať, ak nie, tak je to zbytočné. Pripájam základné charakteristiky tohto lieku.

PSORINUM

Nozóda vyrobená z obsahu ľudských svrabových vyrážok.
Základný pojem: CHUDOBA.
Slabá obranyschopnosť – ľahko potlačenie.
Dostanú každé prechladnutie, len pomaly sa zotavujú.
Úzkosť a beznádej z budúcnosti, ľutuje sa, má pocit, že všetko stratil, že prehral, BEZNÁDEJ, pesimizmus. Pocit opustenosti.
Úzkosť o zdravie. Zúfalstvo, že sa už nevylieči. Smútok zo svrbenia.
Silná depresia, namrzenosť. Strata odvahy.
STRACH Z CHUDOBY.
Pocit úzkosti < v noci, nepokoj.
Samovražedné myšlienky

Fyzické ťažkosti:

Špinavý vzhľad.
ZIMOMRIVOSŤ.
< čerstvý vzduch, pred búrkou, hlad, v noci, vlna.
< potlačenie vyrážok, výtokov.
Časté akútne ochorenia.
Cítia sa veľmi dobre pred chorobou.
Silný ZÁPACH výtokov.
Chudnutie pri zvýšenej chuti do jedla.
Slabosť.
V klimaktériu – návaly tepla.
Aver.: bravčové mäso.
Pocit chladu na hlavu, musí si zakryť hlavu dokonca aj v lete.
Bolesti < odkrytie hlavy, hlad, potlačenie vyrážok, > epistaxa.
Vlasy suché, bez lesku, ľahko sa lámu.
Chronické, opakujúce sa infekcie očí, uší, so zapáchajúcim sekrétom. Erupcie v a za ušami.
Stála nádcha akoby senná nádcha. Sinusitída.
Tvár vyzerá špinavo, akoby neumývaná.
Vždy majú hlad. V noci sa zobudia a jedia, najmä v tehotenstve (Lyc., Petr., Phos.).
Nechuť k sexu.
Zapáchajúca leukorea. Svrbenie. Vyrážky, zapáchajúce.
Dýchanie > ľahnutím si na chrbát s roztiahnutými rukami, akoby ukrižovaný, < sadnutie si.
Horúci pot. Neznesiteľne zapácha.
Vyrážky každého druhu, najmä v záhyboch kĺbov, medzi prstami a okolo nechtov, ekzém, psoriáza, akné.
Špinavá pokožka, olejovitá.
Svrbenie, aj bez erupcií, vedie k zúfalstvu, < nov, teplo, teplo postele, > studený vzduch. Škrabe sa kým nekrváca.

Komplementárne lieky: Bac, Sep, Sulph, Tub.

Dif. dg: Aur, Ars, Chin-s, Graph, Mez, Petr, Sil, Sulph, Tub.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Aug 19, 2013 10:30 am 
Vďaka Vám veľmi pekne za info aj za Váš čas.Som z toho dosť prekvapená aký to je liek,lebo z toho čo ste mi napísal na nášho syna sedí sčasti iba to že napr. dnes v noci si sadol asi 4 krát ale neplakal len si vykonal svoju každonočnú potrebu a stála nádcha iba ak je v kolektíve.Teraz je už druhý mesiac doma tak okrem nočného chrápania a obrovkých krčných a zväčšených nosných mandlí mu nič nije.Ale to som už spomínala.Tak hádam som sa rozhodla správne a Psorinum mu už nepodám.Vydržíme do býberu nosných mandlí čo je 6 marca a potom by som s ním rada absolvovala návštevu u vás ak to bude z vašej strany možné.Bolo by dobré jeho stav skompletizovať a predísť tak ďalším komplikáciám ktoré môžu po výbere nosných mandlí nastať.Ak ešte poznáte nejaké iné riešenie,alebo sa Vám moje rozhodnutie nepozdáva tak mi to prosím napíšte.Ak so mnou súhlasite tak mi dajte vedieť či sa treba k Vám objednať telefonicky alebo mi len napíšete kedy a ja Vám dám Vedieť či je to vtedy možné.A len informačne ma zaujíma čo to bude sťáť.Vopred Vám ďakujem.


Posledné zvýraznenie urobil Anonymous dňa Pon Aug 19, 2013 10:30 am


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 98 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.