Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Sob Sep 28, 2024 12:16 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: fobia
PoslaťNapísal: Štv Dec 10, 2009 6:13 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Dec 10, 2009 5:43 pm
Príspevky: 2
Dobry den,

uz dlhu dobu sa trapim so socialnou fobiou, ktora vyraznou mierou obmedzuje moj zivot, az som sa rozhodol, ze vyhladam homeopata. V prvom rade by ma zaujimalo ci mi v tejto veci moze homeopatia pomoct a ci sa tu nenachadza homeopat(z Bratislavy), ktory s tymto ochorenim ma uz skusenosti.

Absolvoval som uz pred par rokmi stretnutia s klasickym homeopatom bohuzial s velmi neuspokojivym vysledkom. Rad by som homeopatii dal este sancu aj ked som skepticky.

Dakujem

R.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Dec 10, 2009 7:06 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1882
Bydlisko: Poprad
Termin socialna fobia je velmi vseobecny. Predstavujem si pod tym, ze mate nizke sebavedomie, vyhybate sa ludom, neverite si. Alebo moze ist o neurozu, pri ktorej sa vyhybame ludom, bojime sa ist na miesta, kde je viac ludi pokope, napr. do kina alebo do supermarketu. Mame viacero liekov, ktore maju taketo prejavy. Ak dostanete dobry liek, Vas stav sa zlepsi. Chapem, ze posudzujete to ako niekto kto dava sancu, ale tu sancu mate hlavne vy. Neexistuje ucinnejsi prostriedok ako pomoct pri takychto tazkostiach. Problem je vzdy len v presnosti predpisu. V tom je sila, ale zaroven aj slabost homeopatie. Velky efekt za cenu presneho predpisania. V homeopatii mozno este viac ako v inych odboroch praxe a poznania plati, ze je vela povolanych, ale malo vyvolenych. Nie kazdy ma dostatocne skusenosti a znalosti a okrem toho aj ti najslavnejsi svetovi homeopati davaju obcas nespravne lieky, ktore su len ciastocne alebo malo ucinne. Dovodom je to, ze mame stale male znalosti o nasej materii medike, zo 4000 liekov velmi dobre pozname len asi 150 liekov. Okrem toho ludi je 6 miliard a my mame k dispozicii len tych niekolko tisic liekov, resp. ak mam byt realistickejsi, niekolko stovak liekov. Niekto ma taky jasny obraz svojijch priznakov, ze presne zodpoveda urcitemu lieku, u ineho cloveka mame s jeho urcenim vacsi problem. Homeopatia pracuje s univerzalnym principom podobnosti, je to uzasna veda a liecebna metoda. Problem je len v nasich znalostiach, ktore sa vsak neustale rozsiruju a systematizuju. Drzim Vam palce.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Dec 10, 2009 8:08 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Dec 10, 2009 5:43 pm
Príspevky: 2
Dakujem za odpoved, pisete, ze pri spravnom lieku sa stav moze zlepsit ale mna by zaujimala aj moznost vyliecenia, je to realne?


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Dec 11, 2009 11:13 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1882
Bydlisko: Poprad
Ak je to choroba, da sa to vyliecit, ak je to sucast povahy (povahovy rys) alebo nieco co vzniklo nespravnou vychovou, da sa to len zmiernit. Stale neviem o co ide a aky to malo priebeh.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: realne to je
PoslaťNapísal: Sob Dec 12, 2009 9:51 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Jan 20, 2007 9:06 pm
Príspevky: 36
moja dcerka mala nieco podobne, trvalo to trochu dlhsie, ale podarilo sa to odstranit, teraz ked sa nieco zacne diat, lebo tlak jej velmi nesedi, myslim tlak z vonku, tak si da ten isty liek a je to v poriadku. Zatial takto funguje druhy rok. Kamaratka tiez mala uzkostnu socilanu fobiu a tiez sa to podarilo odstranit, teda homeopaticky tu nie je problem, len sa to urcite neda po internete, osobny kontakt tu je vzdy potrebny, treba ratat aj s tym, ze to nemusi odzniet po jednej gulicke, ze aj ta jedna gulicka niekedy je uzivana dlhsiu dobu.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.