Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 10:36 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Sob Jan 23, 2010 10:52 am 
Offline

Registrovaný: Pia Jan 22, 2010 3:15 pm
Príspevky: 1
Dobry den, od 4 dna po narodeni dcerky, hnisa jej prave ocko, je to ten klasicky prípad, vraj kvoli zuzenemu slznemu kanaliku, ktory je bezny a skoro vsetky deti na Slovensku posielaju na preplach slznych kanalikov. CHceli jej to robit ako 7 tyzdnovej, viac sme sa u ocnej neukazali,
brala najprv tyzden antibiotika uniflox, potom ocna jej dala ATB torbex (tak dajak), teraz cez vianoce jej dal iny pediater ophtalmo framykolinovu masticku, nic nepomaha, liecenie je stale sprevadzane masazkami kanalika, pricom skoro vzdy vyjde hnis, ktory utieram sterilnou gazou smerom k oku pomocou kvapiek Ophtalmoseptonexu.
Detska mi dala do ruky zdravotnu kartu a poslala na preplach, manzel je strasne proti, ja sa trapim, neviem co robit, svagrina mi odporucila toto forum, mozno by ste nam vedeli poradit...

zabudla som, tiez som jej kvapkala asi 4 dni do ocka materske mlieko, zatial som sneskusila je repik, lebo doktorka ma dost odhovara, aby nedostala nz neho alergiu, co si o tom myslite?prosim, poradte...
dakujem

PS: robili jej vyter, naposledy z decembra sa tam nasli staphylokoky a haemophilus ...


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: hnisanie ocka
PoslaťNapísal: Pon Jan 24, 2011 10:09 pm 
Offline

Registrovaný: Pia Mar 31, 2006 9:40 am
Príspevky: 1
Bydlisko: Viničné
Mam podobnu skusenost.
Po niekolkomesacnom boji s hnisom v ocku sa mi podarilo zistit, ze pricinou moze byt pomalsi vyvoj ocneho kanalika. Vyborne na to zabral Rhus-tox (je na makke tkaniva), celkovo som to zopkovala 2x, zakazdym som davala 30 CH po dobu 2-4 dni, prvy den aj 6x, potom 3x denne.
Po tom druhom podani (syn mal 6mes.) sa to uz nevratilo (dnes ma 2roky)-
Rhus-tox sa zhorsuje vlhkom, co mi sedelo, lebo zhorsenie nastavalo v uprsane dni a pri mori.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: hnisanie ocka
PoslaťNapísal: Pia Dec 30, 2011 10:53 am 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 23, 2007 8:34 pm
Príspevky: 19
Ahojte, Zuske uz asi nepomozem, ale mozno niekomu dalsiemu ano. Moja teraz uz 9 mesacna dcerka mala od narodenia zapalene ocko, vytekal jej hnis zltej farby. 3 mesiace trvalo kym sme sa toho zbavili. Vyskusali sme snad vsetky lieciky z patricnej rubriky a nic. Bola som z toho zufala, radila som sa s roznymi homeopatmi. Ale i s mobilnou zdravotnou detskou sestrou v nasom meste, od ktorej som dostala radu, ze mam ocko masirovat, resp. slzny kanalik. Tak som masirovala, nemala som z toho dobry pocit ale zufala matka urobi vselico len aby dietatko uz bolo zdrave. Zaroven som vsak dala dietatku liek, v stave ktoreho som bola ja ako matka pocas tehotenstva a porodu. Podnietila ma k tomu Dr.Kolenova svojou prednaskou. Za kratky cas bolo po probleme. Na 100 % neviem co zabralo ale skor si myslim, ze liek, aj podla Dr.Kolenovej.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 97 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.