Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Sob Sep 28, 2024 10:27 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv Apr 01, 2010 2:30 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 04, 2007 11:07 am
Príspevky: 51
Bydlisko: Komárno/Nitra
Dobrý deň, poprosil by som o pomoc...

včera ráno som sa zobudil, bol som úplne v poriadku - zjedol som kinder mliečny rez, šiel som na hodinu do školy a keď som sa vrátil, ešte som si na hodinku a pol pospal. Zobudil som sa na to, že mám bolesti v žalúdku a keď som pomyslel na jedlo a hlavne na ten mliečny rez čo som zjedol, prišlo mi zle. Zrazu som dostal teplotu. Bolo mi ťažko na žalúdku, vyvolal som zvracanie, na chvíľku pomohlo, ale teplota stále stúpala. O 3 hodinky som sa viezol domov autobusom, a mal som pocit, že umieram. Bolo mi v tom autobuse veľmi zle, myslel som si, že mám teplotu nad 39 C. Prišiel som domov, ľahol som si do vane a snažil sa nájsť vhodnú teplotu vody - pričom viem, že ak mám problémy so žalúdkom tak mám problém zistiť, či chcem teplú vodu, alebo studenú, keďže to raz cítim tak a raz tak...
Ľahol som si do postele, dal som si panadol a Paragrippe, (svoju homeo lekárničku s milión liekmi mám samozrejme inde, keďže bývam naraz na 3 miestach).
V posteli som bol nekľudný, stále som sa prehadzoval, cítil som vnútorný nepokoj, bol som precitlivený - neznášal som som svetlo a hlavne elektrické spotrebiče pri sebe - alebo aj mobil. Vždy keď mám teplotu, mi to vadí. Teplotu som mal len 37,8. Ale tak je to so mnou vždy - stačí nízka teplota a ja sa už bojím, že zomriem i keď viem, že sa to nestane, ale vtedy som veľmi precitlivený, plačlivý, ľutujem sa a je mi ľúto aj druhých, ktorí sa o mňa musia starať. Celý deň som nič nejedol, mal som k jedlu veľkú averziu, hlavne pri myšlienke na mäso. Akurát som mal chuť na citrusy, aby mi zmiernili teplotu asi. V noci som mal divné sny, pomaly som aj začal blúzniť, potom som vysadil panadol a dával som si len Paragrippe, vždy keď som sa zobudil. Mal som pocit, že po 15 minútach sa vždy dostavil určitý pokoj, dýchanie, ktoré bolo predtým obtiažnejšie - často som si zhlboka vydýchol - sa zrazu zmiernilo a ukľudnilo. Mal som chuť na studenú vodu, celý deň.

Keď som sa ráno zobudil, bolo mi omnoho lepšie, teplotu mám asi tak 37,4 - ale nedokážem nič zjesť, aj keď chuť mám. Teda aj to zjem, ale hneď to aj ide von, po pár minútach. Už som aj schudol 3 kilá. (čomu sa zrovna neteším, keďže beriem gainer na nárast svalovej hmoty).
Zajtra ráno idem do BA - kde mám svoju lekárničku, mám aj typ, čo by zabralo - asi z 3 liekov, ale nechcem zavádzať... vedeli by ste mi prosím pomôcť? Potreboval by som to dosť rýchlo, keďže zajtra musím do práce. :(

Ďakujem vopred .......... Tomi


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Apr 04, 2010 10:52 am 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 04, 2007 11:07 am
Príspevky: 51
Bydlisko: Komárno/Nitra
mno pre zaujímavosť, vyriešil to asi phospohorus alebo arsenicum, dal som si oba, lebo som si nevedel vybrať.. najprv phosphorus a po 3 hodinách arsenicum. Na druhý deň teploty úplne zmizli, ostali mierne žalúdočné problémy ale zo dňa na deň to je lepšie.

Zo začiatku som silne rozmýšľal nad Aconitom - ale teplota a stav už nebol taký dramatický, tak som ho vylúčil.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Apr 06, 2010 4:28 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1882
Bydlisko: Poprad
Ako sa máte? Zaujímalo by ma ako sa to vyvíjalo ďalej. Je škoda, že ste si vzali obidva lieky. Teraz by ste vedeli viac o jednom z nich.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Apr 14, 2010 8:42 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 04, 2007 11:07 am
Príspevky: 51
Bydlisko: Komárno/Nitra
Mno momentálne sa mám výborne! :)

Na druhý deň po podaní oboch liekov sa stav výrazne zlepšil, teplotu som už asi nemal, ale stále som mal pocit, "akoby ma boleli očné jamky" - tento stav pretrvával ešte jeden deň. Mávam ho takmer vždy, keď mám teplotu. Stolica sa upravila asi 5 hodín po podaní oboch liekov, o 24 hodín bola úplne normálna. Chuť na jedlo sa vrátila.

Dal som si oba lieky z toho dôvodu, že som už chcel byť čím skôr zdravý a ja nevydržím čakať, keď mám teplotu. :P Najprv som si dal Phosphorus - no ak som nevidel účinok do 3 hodín, dal som si aj Arsenicum. Potom som si dal ešte asi 2 krát oba lieky naraz asi po 3 hodinách.

Arsenicum - som zvolil predovšetkým ako paušálny liek pri žalúdočných ťažkostiach z pokazených potravín, ďalej pre výrazný nekľud, pričom pohyb nepomáhal, strach o život, precitlivelosť, zhoršenie večer. Odporoval mu však symptóm - že som mal chuť na STUDENÉ nápoje.

Phospohorus - vnímal som ho skôr ako správnejší liek, ale zneistel som, keď sa účinok nedostavil ihneď. Mal som chuť na studené, zhoršenie pri súmraku, veľká precitlivenosť, sebaľútosť ale zároveň súcit aj voči druhým, tiež problémy so žalúdkom, strach o život má myslím aj phosphorus len v menšej miere ako Arsenicum. Túžba po spoločnosti tam nebola, bola to skôr averzia, ale myslím že v určitých prípadoch ju phosphorus má, keď je už príliš vyčerpaný.

Určite sú tu aj iné symptómy, ktoré pasujú - len si teraz moc nespomínam, toto som napísal z pamäti - čo si pamätám z materii medík o oboch liekoch.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Apr 16, 2010 4:30 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1882
Bydlisko: Poprad
Hlavne, že vám je lepšie. :D


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 33 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.