Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 2:24 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: niečo ako depresia
PoslaťNapísal: Pon Aug 20, 2007 2:29 pm 
Pekný deň, chcel by som poprosiť o radu.
Mám kamaráta, ktorému by som chcel veľmi pomôcť. Vynasnažím sa popísať jeho charakter.

Odkedy ho poznám je to veľmi introvertný človek, duševne zameraný. Spoznal som ho už ako človeka so zlomeným srdcom, stroskotal mu vzťah. Avšak dôvod jeho častých depresívnych nálad pravdepodobne nie je tento vzťah, pretože si po čase uvedomil, že to "nebolo to pravé". Pripadá si ako cudzinec v tomto svete, akoby mu ľudia nerozumeli a nevie nájsť spriaznenú dušu. Nenachádza zmysel života, ani "spojenie s Bohom" po ktorom túži. Vraví mi, že sa z tohto bezútešného stavu dokáže dostať len vtedy keď vylúči všetok cit, keď sa pred všetkým uzavrie...vtedy mu to trocha pomôže, ale ani s tým nie je spokojný. V noci často nevie zaspať, desí sa ďalšieho márneho dňa. Aj by niečo chcel robiť ale nemá na to sily, jeho depresívna nálada, pesimizmus a neustále bedákanie mu berú sily. Veľmi by chcel vyjsť z toho von, ale nedokáže to. Takže máme tu:
uzavieranie sa pred všetkým, pred celým svetom (aby mu neublížili)
absencia citu
aktívna myseľ (v noci nevie spať)
zlepšenie pohybom (rád sa prechádza na čerstvom vzduchu)
zhoršenie ráno (ani sa nechce prebudiť do ďalšieho dňa)
depresívne melancholické nálady
neschopnosť uvoľniť sa
nevie plakať, i keby chcel
totálna vyčerpanosť
beznádej
pesimizmus

Z fyzických symptómov som si všimol červený ekzém hlavne na očných viečkach, v okolí vlasov a tiež na rukách. Ekzém je suchý. Celkovo je to osoba, ktorá sa veľmi rýchlo dehydratuje. Veľmi často pije, vyschína mu v ústach. Zvykneme žartovať že je "suchár".

Keďže nemám repertorium, nedokážem zisitiť presný liek. Ibaže z uvedeného mi vyplýva, že je to takmer jasný typ NATRUM MURIATICUM avšak istý si nie som, chýbajú mi vedomosti a prax.

Tento liek mi potvrdzuje aj skutočnosť, že na mne kamarát veľmi lipne, hovorí, že som jediný človek, ktorý mu rozumie. Keď som si našiel priateľku úplne ho to položilo, pretože si uvedomil, že u mňa nebude na prvom mieste. Nemyslím tým "akože položilo" -- jeho to naozaj akoby ešte pritislo k zemi. Cíti sa ešte horšie ako predtým. Už nechce viac kamarátov... pripadá mi to ako "sklamanie v (priateľskej) láske"

Čo si o tom myslíte? Vopred ďakujem


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Aug 20, 2007 2:34 pm 
Ešte som zabudol pripomenúť, že moja pochybnosť o Natru muriaticu je vyvolaná faktom, že kamarát vôbec necíti, že by mal averziu k chlebu, alebo k soli, naopak, rád by šiel k moru. A ešte som zabudol dodať, že si myslím, že stres v ktorom žije veľmi oslabil jeho imunitný systém (každú chvíľu je chorý, prechladnutý, kašle..)
Ešte raz ďakujem :)


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Aug 21, 2007 12:11 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Naozaj to vyzerá ako Natrium muriaticum prípad. Keď vezmeme tieto rubriky, vychádza Apis, Ignatia, Natrium muriaticum, Sepia:

GENERALS - EXERTION; physical - amel.
MIND - WEEPING - cannot weep, though sad
SLEEP - SLEEPLESSNESS - thoughts - activity of thoughts; from
GENERALS - DRYNESS of usually moist internal parts

V popise stavu Vášho priateľa chýba pochopenie zdroja, príčiny jeho stavu. U Natrium muriaticum by sme mohli očakávať prísnu mamu, ktorá nedáva dosť lásky a človek získa dojem, že je nemilovateľný, škaredý, zlý. Natrium = zábrana, bariéra, introverzia, smútok. Muriaticum = kvôli mame, starostlivosť, opatera, pozornosť.

Ak by ste sa nedopátrali nejakej bližšej anamnézy, najmä z detstva, skúste podať Natrium muriaticum 30 CH 2 globulky 3 dni po sebe. Nezabudnúť urobiť kontrolu o mesiac. 30 CH je nízka stredná potencia a dá sa ľahko kúpiť. Držím palce.

P.S. Pozor na jeho stav, je ťažko depresívny, môže spáchať samovraždu.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Aug 21, 2007 2:10 pm 
O Ignatii som rozmýšľal tiež len mi tu chýba rozporuplnosť symptómov a tiež sa mi zdá, že viac vecí sadne skôr pre N. Muriaticum.
Apis a Sepia ma ani nenapadli. Pod Apisom si predstavujem skôr podráždenejšiu osobu, aj keď Apis je známy svojou žiarlivosťou. Avšak pokiaľ dobre viem Apis nie je smädný.
Sepia ma tiež nenapadla, avšak ako tak pozerám naozaj je mu v mnohom podobná. Tiež odporom k svojmu telu. Sepiu si však nevedomky spájam so ženou, čo samozrejme nie je správne. Samovražda neprichádza do úvahy, nikdy by to neurobil tým som si istý. Svoju úlohu tam hrá iste náboženské zameranie.

Avšak moje vedomosti sú len zanedbateľné.

Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc, veľmi si ju vážim.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Aug 21, 2007 5:21 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Tiež si nemyslím, že by to mal byť Apis (nespomínali ste nepokoj, nešikovnosť, žiarlivosť, podráždenosť, vášnivosť) ani Sepia (stáza, pocit tiaže, zlepšenie osamote, ľahostajnosť k blízkym, sarkazmus). Pri Ignatii by som očakával akútne prejavy straty blízkeho človeka alebo nešťastnej lásky, sprevádzané častým vzdychaním. Ignatia a Sepia sú komplementárne lieky k Nat-m.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Jan 07, 2016 1:59 pm 
Vypadá to jako Natrum muriatikum, můžete ho nejdříve zkusit v nízké potenci.

Nat-m.: introvert, onemocnění ze zklamané lásky, pesimista, vše vidí černě, neustále se zaobírá minulostí, neumí plakat, suchost ekzému, dehydratace. Může být odpor i touha po soli, moře může zlepšovat i zhoršovat, odpor k svému tělu je společný pro oba léky (Nat-m. i Sepii). U toho zlepšení pohybem musíte rozlišit, jestli je to pohyb nebo čerstvý vzduch, Sepii zlepšuje spíše rytmický pohyb (tanec, aerobik).


Posledné zvýraznenie urobil Anonymous dňa Štv Jan 07, 2016 1:59 pm


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 115 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.