Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 10:32 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: atopicky ekzem 17 mes.dieta
PoslaťNapísal: Štv Mar 22, 2007 1:25 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 22, 2007 1:12 pm
Príspevky: 4
Bydlisko: bratislava
Vazeny pan Petroci,
prosi vas o pomoc. Dcerka 17 mes. ma velmi svrbivy ekzem narukach, v laktovych jamkach, pod kolenami, obcas na cele.
Skusali sme homeopatiu 5 tyzdnov(calc.phosph ch15., silicea ch9, graphites ch9, histaminum ch9 a APIS). Stav sa jej velmi zhorsil, ruky mala chrastave, bola sialena od svrbenia, v noci nespala. Lekarka vravela ze vydrzat, ale na odporucenie inej, sme vysadili. Dcerka sa ukludnila, stale juto svrbi, ale je to lepsie. Tato nova lekarka nam predpisala Tuberculinum D200 a mercurius solubilis ch15. Dozvedela som v lekarni, ze to vobec nie je na ekzem.
mozete mi prosim poradit?
Ekzem ju trapi od jesene pol roka, zvacsil sa jej asi 3-nasobne od vzniku. bojim sa, ze to bude postupovat.
Zuzkina charakteristika:
1. hra sa s vlaskami uz od malicka, potahuje si ich dohora prstikmi. Vobec to nerobi agresivne, iba sa s nimi hra, a pritom niekedy mrnci,
, ked chce spinkat, alebo sa nudi, je nespokojna.......alebo len tak.
2. Ked sa hneva, najprv vacsinou mrnci a ukazuje prstom co chce a ked jej to nedame, tak sa velmi hneva, pusti srdcervuci plac, slzy ako hrachy,a obcas si podupka . Podla toho, o co ide. ale hnevat sa vie poriadne.
3. v com je Zuzka vynimocna: vie sa velmi milo usmiat, ziska si hned naklonost, velmi casto sa nam vonku niekto prihovori, ze sa krasne sa usmieva, pospevuje si v kociku, zdravi tety, ujov, je velmi komunikativna, temperamentna a spolocenska. Velmi ju chvalia, ze z nej ziari radost. Ziska si kazdeho. potvrdil mi to aj manzel, ze sa mu to stava casto, ze sa ludia kvoli Zuzke zastavia, ze je to slniecko.
4. Velmi rada sa jasi, blazni, temperamentu ma vela. Je vesela, pocut ju v celom byte, ale vie byt aj umrncana. aj momentalne ma take nervoznejsie obdobie. Velmi mamuje, je na mna velmi naviazana, asi aj kvoli doterajsiemu dojceniu. Ale vydrzi cely den aj s otcom, babkami, ci sestrou. S nimi je rada. Tiez sa rada hra s detmi. Nakuka do kazdeho kocika.
5. Pri hre si stale nieco rozprava, aj ked sa hra sama, alebo si pospevuje, obcas si pusti hudbu na hracke a tancuje si sama pre seba. Ale rozprava si stale,alebo
nejake zvuky vydava a smeje sa na nich, prska, vymysla somarinky a na nich sa smeje...
6.je tvrdohlava, nie vzdy nas posluchne, ked povieme nie, urobi si aj tak po svojom.
7.velmi sa boji lienok a drobneho hmizu.
8.spanok ma kludny, ale budi sa na svrbenie, vtedy mrnci, inak zle sny nemava, ani tmy sa neboji.

V poslednej dobe je vaznejsia, taka mrzutejsia, nervozna, mozno jej idu zubky, neviem.

Velmi pekne vam dakujem za pomoc
Tatiana


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Ekzém u dcérky
PoslaťNapísal: Pon Mar 26, 2007 10:35 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1883
Bydlisko: Poprad
Z celého Vášho opisu sú podľa mňa významné len dva znaky: 1. je spoločenská, 2. má strach z hmyzu. Obidva symptómy pokrývajú 2 lieky: Phosphorus, Sulphur. Ak by som už nemal ďalšie informácie, skúsil by som Phosphorus 9 CH 2 x denne 2 globulky, na 2-3 týždne, ale keby bola reakcia, zastavil by som podávanie.

V popise nám chýba veľa podstatných vecí, napríklad chute, averzie a zhoršenie v súvislosti s jedlom, čo nám často u detí pomôže. Nevieme ani či je teplokrvná alebo zimomrivá, ako je to s potením, aké máva teploty, aká je poloha v spánku, ako je to s močením a stolicou, aké choroby prekonala, aké choroby sú v rodine.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Re: ekzem 17.mesacna dcerka
PoslaťNapísal: Pon Mar 26, 2007 12:40 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 22, 2007 1:12 pm
Príspevky: 4
Bydlisko: bratislava
Vazeny p.Petroci,
pekne dakujem za odpoved. Pokusim sa vam napisat o dcerke viac.
Tehotenstvo bolo bezproblemove, bola som iba trochu anemicka. Bola som pokojna, tesila som sa na malicku. Narodila sa 2 dni po termine, cize nacas.
Od narodenia bola velmi kludna, usmievala sa , velmi hrava, vsetko ju zaujimalo, rychlo sa vyvija, uz 10.mes.vedela chodit. Krasne spala aj cez den, aj vnoci max.2 x za noc ju kojim. Na jesen 2006 ju zacali trapit ekzemiky, zacala byt trochu nervoznejsia a v noci ju to velmi svrbi, budi sa castejsie. Inak spi s rukami hore, najcastejsie na brusku alebo na pravom boku, pri zaspavani , aj cez den sa pohrava s vlaskami. V posteli cestuje, prevracia sa, ale zle sny nemava. Inak mi zaspava aj sa ukludnuje na prsniku.
Je velmi citliva, ked jej nieco nedovolim, alebo jej deti vezmu hracku, zacne lutostivo plakat. nevie si tu hracku vybojovat, skor sa rozplace a pride s placom za mnou, ze jej to deti vzali. Citliva a lutostiva.
Vie sa aj hnevat, zadupe nohami, ale potom to ukonci riadnym placom, lebo vie, ze to na nas zaberie. Velmi rada sa hra s babikami, to najradsej, s detmi, napr.v piesku, so zvieratami, cita knizky stale, spieva si. Rada sa jasi, smeje sa, nahana sa. neustale si nieco rozprava, nie je ticho snad ani minutu. Velmi vyzaduje, aby sme sa jej venovali, nerada sa hra sama. Sama vydrzi iba chvilku s babikami. Spolocenska. Vesela, hrava.
Ma vela temperamentu, prihovara sa aj cudzim, ale ked sa jej niekto nepaci, tak place. Je naviazana na mna, ked ma zly den, tak chce byt iba so mnou. Ale inak vydrzi aj s babkami, dedkami aj cely den bezo mna.
Je tvrdohlava, casto robi to co chce ona, nie vzdy ma posluchne. Hadze veci na zem, rozhadze hracky, ale to patri asi k veku.
Okolo roka vobec nechcela sladke, chutilo je skor kyslaste ovocie ako visne, maliny, kysle jablka. Teraz uz viac chce sladke, pyta kekse, ale ma rada aj slane napr.cestoviny a privarky.
Este pred dvomi mesiacmi Zuzka mala stolicu pravidelne kazde rano, ale odkedy sme bral tu prvu homeopatiu pred 7 tyzdnami, kaka kazdy 3-4 den. Niekedy pritom ani nema hustu stolicu, niekedy velmi hustu. Cika dost pravidelne, aj pekne do serblika.
Zistovali na alergie na potraviny: soja, orechy, vajcia, psenica negativne, mlieko iba mierna neznasanlivost, vraj z toho to nemoze byt. Ale tato druha lekarka kazala na mesiac mlieko a vyrobky vysadit, ze uvidime. Su tomu dva tyzdne, ale zmena nenastala zatial.
Je asi skor teplokrvna, taka normalna.
Choroby: mala uz 3x antibiotika, angina, chripka, nalez v usku. Z uska jej dost casto tecie tmavy maz, davam jej tam kvapky, za dva dni je to prec, ale opakuje sa to. Ked je chora, mava vysoke horucky aj 39.5, davame zabaly a Paralen.
Ako som uz spominala, boji sa hmyzu a obcas sa rozplace aj pri cudzich, ked ju beru na ruky, ak sa jej nepacia.

Choroby v rodine: Ja som zdrava, obcas ma pobolieva zlcnik, tak 3x rocne. nedavno mi zistili v crevach kvasinky. Inak som zdrava.
Moja mama mala rozaceu na tvari 6.rokov je tomu, helicobacter je uz vylieceny, v rodine mame anamnezu na rakovinu hrubeho creva-. Ekzem tiez na rukach ma moja neterka, od narodenia uz 15 rokov.
Rodina otca: znizena imunita, borelioza u muzovej matky 2 roky.
Manzel je zdravy.

Snazila som sa napisat vsetko co viem. Ak este chybaju nejake informacie, rada vam odpoviem. Velmi dakujem za pomoc, a pockam este na vas dalsi nazor po tychto informaciach.
Pekny den Kubinova


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Dievčatko s ekzémom
PoslaťNapísal: Pon Mar 26, 2007 8:34 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1883
Bydlisko: Poprad
Najzaujímavejší nový príznak je to, že má tmavé výtoky z ucha. Je to pri zápale stredoušia alebo má zvýšenú mazotvorbu?
Zaujímajú nás len výrazné znaky, charakteristiky. Ak sa občas dieťa smeje, potom chvíľu mrnčí, má to pre výber lieku nulovú hodnotu, lebo je to celkom normálne. Je veľ miest na svete a mnohé sa podobajú. Ale keď vidíme pod sebou Eiffelovu vežu, vieme presne kde sme. A takéto jasné charakteristiky potrebujeme aj v homeopatii, ak chceme s istotou predpísať.
Skúsil som použiť aj chuť na kyslé, ktorá by mohla byť zaujímavá, ale bohužiaľ nie je to silný a pretrvávajúci príznak. Teda tiež nie je veľmi spoľahlivý.
Dôležitá je informácia, že máva vysoké teploty. Tieto sú typické pre rastlinnú čeľaď asteraceae, po starom zložnokveté. V homeopatii ich je známych asi 60 a mnohé z nich poznáme len veľmi málo. Ich spoločným znakom je sklon k parazitom, sklon ku krvácaniu, vysoké teploty, frontálne sinusitídy a postihnutia pečene. Bezproblémové správanie, milé, citlivé deti - mohlo by ísť o rastlinný liek. Poterbovali by sme však nájsť ešte niečo, čo by nám pomohlo rozhodnúť sa pre konkrétny liek. Pýtam sa pacientov, k čomu by sa prirovnali, alebo k čomu majú veľmi blízko. Možno má Vaša dcérka nejaký obľúbený kvet.

Ak by sme vzali hnedý výtok z ucha + chuť na kyslé ovocie a pripočítal strach z hmyzu, kt. je typický pre calcareu, mohli by sme myslieť na Calcarea sulphurica. Je to liek, ktorý je neistý si náklonnosťou iných a potrebuje veľa pozornosti. Je to liek, ktorí potrebujú deti, ktoré veľmi žiarlia na súrodencov.

Treba zvážiť aj liek Carcinosinum, pokrýva príznaky: Strach z hmyzu, Spánok na bruchu s rukami nad hlavou, Túži po spoločnosti. Čakal by som veľkú súcitnosť, lásku k zvieratám, to, páčia sa mu búrky, tancuje, má hnedé škvrny po tele a veľa materských znamienok. Príbehy Carcinosina bývajú dramatickejšie. Čakal by som nočné mory.

Stále zostáva v hre aj Phosphorus, ktorý je spoločenský, komunikatívny, chce spoločnsoť, má strach z hmyzu, spí na bruchu a môže mať výtok mazu z uší. U Phosphoru by mal byť strach z tmy, zhoršenie večer, chuť na ryby, párky, salámy, klobásy, slané a korenisté.

Ekzém majú v obraze všetky lieky.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: ekzem
PoslaťNapísal: Uto Mar 27, 2007 1:06 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 22, 2007 1:12 pm
Príspevky: 4
Bydlisko: bratislava
Dakujem pekne za odpoved.
Neviem ju k nicomu prirovnat.

Nema znamienka ani hnede flaky. Ale od narodenia ma ruzovucke lica. Najme ked sa zobudi, ale vacsinou cely den, ked sme vonku, aj doma. Niektore deti su blede, ale Zuzka aj vonku ma ruzove lica, ci je teplo alebo zima. Posobi tak zdravo a milo s tymi ruzovymi lickami. Preposielam vam na mail jej fotku.

Najradsej ma svoje hracky, ked sa zobudi, smeruje k hrackam, ked prideme zvonku, nic ine ju nezaujima iba hracky, babiky, skladacky, knizka....len a len hracky....vyslovene oblubenu hracku, citovy vztah, to nema. Bavi ju stale nieco ine, ale hlavne babiky, ma 4 a vsetky lubi.
Vonku ma najradsej hojdacku, vzdy musime ist na hojdacku, ona chce iba hojda, hojda a musime sa ist hojdat.
Je pre nu najdolezitejsia hra.....hracky, babiky, hojdacka.

Pri jedle, nema rada male kusky ovocia v jogurte, alebo vlocky v jogurte nechce, to vzdy vypluva, musim jej to rozmixovat. Ale pritom masko a zaleninu pekne zje kusky.
Ale ked jej nieco nechuti, vypluva, chce vsetko ochutnat a potom vypluva.
nema rada sladke napoje, dzusy, to nechce vobec, pije iba vodu alebo nesladene caje.

Spi na brusku, niekedy s pokrcenymi nohami pod nim ako zabka, alebo spi na boku a ruky ma rovno vystrete pred sebou, alebo ma jednu ruku vystretu dohora cez tvar.

Velmi tuzi po laskani, maznani.

Pisala som vam, ze teraz uzivame Tuberculinum D200 v utorok 3 granule) a Mercurius solubilis CH15 (3 granule piatok).
Myslite ze jej tieto lieky sadnu podla vas? Mame pokracovat v uzivani?
Je potrebne chvilu cakat ak by sme vysadili tieto lieky a chceli zacat s vasou liecbou? Nevyznam sa velmi v homeopatii, iba co som nasla zopar info na internete, tak potrebujem poradit.
Dakujem za vsetko a prajem prijemny den
Tatiana


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Mar 29, 2007 12:20 pm 
Vazeny pan doktor Petroci,

Este mi napadlo ohladne dcerky.
Strach nema iba z hmyzu, vsimla som si, ze sa boji aj niektorych zvukov, napr. vrtanie, alebo ked sa hra a je zamyslena a niekto ju necakane oslovi, tak sa niekedy zlakne,.

Ekzemy sa jej zhorsuju navecer, posledny tyzden sa jej to rozsirilo, ma to opat o dost horsie, ruzove, suche supinky, svrbia.

Myslim, ze ten tmavy maz v usku suvisi s prechladnutim, vacsinou sa objavi, ked ma nadchu, niekedy aj bez nadchy. Ma to iba v jednom uchu.

Dakujem za pomoc, pekny den
Kubinova Tatiana


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Apr 11, 2007 4:50 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1883
Bydlisko: Poprad
Ďakujem za fotografiu. Ak chcete skúsiť liečiť sa na diaľku, dajte dcérke Calcarea sulphurica 9 CH 2 x denne 2 globulky. Keď sa stav začne zlepšovať, zväčšite interval, napr. na 1 x denne, potom raz za dva dni, raz za tri dni až vysaďte liek.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: ekzem dievcatko
PoslaťNapísal: Pon Apr 16, 2007 11:26 am 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 22, 2007 1:12 pm
Príspevky: 4
Bydlisko: bratislava
dakujem , urcite liecbu vyskusame.
Chcem sa opytat, ci nevadi, ze buduci tyzden mame povinne ockovanie v 18.mesiaci, ci radsej nepockat s homeopatiou potom?

Dozvedela som sa aj o masti Halicar Sabre. Vraj je dobra aj proti svrbeniu, co je u nas velky problem. Mozem ju kombinovat s Calcarea Sulfur. CH9 ?

dakujem, pekny den Tatiana


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Apr 16, 2007 10:37 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1883
Bydlisko: Poprad
Lepšie je nekombinovať homeopatické lieky s inými liekmi, ale nie vždy je to možné. Túto masť môžete vyskúšať, pôsobí protizápalovo na pokožku.
Liek dajte radšej až po očkovaní.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 102 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.