Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 10:28 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: problem so synom
PoslaťNapísal: Str Apr 25, 2007 1:28 am 
Offline

Registrovaný: Str Apr 25, 2007 12:48 am
Príspevky: 3
Bydlisko: Dubnica nad Vahom
Dobry den,
mam trojrocneho syna, ktory od marca nastupil do skolky. Po dvoch dnoch /stvrtok-piatok/v skolke, zacal soplit, mal zvysenu teplotu, potom horucky okolo 39 a kasel. Na zrazanie teploty sme davali brufen a po vikende sme sli k lekarovi. Predpisal mu antibiotika, pockali sme, pretoze sa nam zdalo ze to ustupuje a skutocne na druhy den uz nebola teplota, menej soplil a kasel bol len rano a poobede po spanku. Takze sme antibiotika nenasadili. Vyzeralo to ze maly sa z toho dostane avsak v sobotu sme si vsimli ze slabsie pocuje a kasel este uplne nezmizol. V pondelok som siel k lekarovi a ten malemu nasadil sumamed a poslali nas na ORL kde mu hned prepichli bubienok, lebo tam mal tlak a vytiekol nejaky sekret, druhe ucho z toho isteho dovodu prepichli v stredu pricom dostal nejake kvapky do usi. Na kontrole o tyzden bolo vsetko ok. Takze sa po troch tyzdnoch vratil do skolky. Tam vydrzal 5 dni a zacalo to ako predtym - sopel, horucka, kasel - lekar mu nasadil silnejsie antibiotika - bral ich 9 dni. Uz vtedy som si vsak vsimol, ze aj ked nemal upchaty nos tak dychal ustami a po dobrati antibiotik -/ maly momentalne vyzera zdravy, nenasli mu v krvi ziadny zapal/ taketo dychanie pretrvava aj nadalej. Dnes bol druhy den v skolke /za posledne dva mesiace celkovo asi 9. den/ a potom som s nim bol von kopat loptu pricom to dychanie ustami bolo zjavne. Predtym som si to tak nevsimal. Obavam sa ze nie je este v poriadku a ze ten kolobeh soplov a horuciek zachvilu zacne odznova. Ako zaspal bol som ho pevidelne kontrolovat ako spi pricom sem tam pochrapkava a viackrat sa s placom zobudil, potom zaspal a zas sa zobudil a plakal ze ho boli prave usko, dal som mu napit a potom som ho ukludnoval v naruci tak ho to nejako preslo a zaspal. Zajtra rano s nim pojdem k lekarovi ale zaujimalo by ma ci niekto nema podobnu skusenost s dietatom. Mam pocit ze nepojde o problem, ktory ma riesenie v neustalom podavani antibiotik. Dakujem


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Apr 25, 2007 8:39 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1883
Bydlisko: Poprad
Toto je častý príbeh. Mnohé deti berú aj 12 x do roka antibiotiká. Je zrejmé, že antibiotiká nie sú príčinnou terapiou, ale len symptomatickou. Problém je v zmenenom stave organizmu, ktorý umožní pomnoženie vírusov alebo baktérií a tie to len využijú. Ak chceme podobné stavy trvale vyriešiť musíme ovplyvniť vnútorný zmenený stav, ktorý sa navonok prejavuje symptómami. Na základe týchto symptómov vyberieme im čo najpodobnejší liek a je to :D
Niekedy nie je až také jednoduché nájsť ten najpresnejší homeopatický liek, ale stojí to za to. Opakované infekty dýchacích ciest patria medzi vďačné diagnózy pre homeopatov.


Naposledy upravil petroci dňa Str Apr 25, 2007 7:24 pm, celkovo upravené 1

Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Apr 25, 2007 5:17 pm 
Offline

Registrovaný: Str Apr 25, 2007 12:48 am
Príspevky: 3
Bydlisko: Dubnica nad Vahom
No dnes sme boli na ORL a doktorka povedala ze tie nosne mandla su zvacsene a taktiez su zvacsene aj krcne mandle. Vyhodnotila to ako pozostatok z toho zapalu hor. dychacich ciest co mal predtym a predpisala nam olynth do nosa a antihistaminikum zodac. Odporucala nam vybrat nosne mandle co sa nam zdalo dost jednoznacne a rychle riesenie nato ze predtym nebyval chory a teraz prebehli v podstate len dve choroby po sebe. Doktorka povedala ze sa s tym moze pockat ci to neprejde, resp. ak sa budu opakovat zapaly. Pozerala mu aj do usi, boli mierne ruzove ale zapal tam nebol. Momentalne sa nam zda, no teda sme si isty, ze Brunko horsie pocuje co pripisujeme tej zvacsenej mandli a dufame ze to je len prechodne. K dychaniu ustami, ktore sa mi zda este vyraznejsie teda pribudol aj zhorseny sluch. Teplota sa mu pohybuje od 36.8 do 37. 1. Ak sa to zhorsi mame prist v piatok na kontrolu. Chcem vam podakovat za odpoved a chem vas poprosit o radu, ci mame pockat ako sa to vyvrbi alebo skusit hned vyhladat homeopata, resp. co mame robit. Mimochodom o ziadnom homeopatovi tu v okoli Dubnice, resp. Trencina neviem kedze som u ziadneho ani nikdy nebol a o homeopatickej liecbe v podstate nic neviem. Dakujem


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Apr 25, 2007 7:31 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1883
Bydlisko: Poprad
Z nešpecifických liekov môžete skúsiť Euphorbium compositum nosný spray od firmy Heel (4 x denne do každej nosnej dierky, zakloniť hlavu, aby roztok hneď nevytiekol), pôsobí hojivo na sliznicu nosa a prinosových dutín. Okrem toho by som z komplexov dal Lymphomyosot kvapky od tej istej firmy, 3 x denne 10 kvapiek pod jazyk, nechať chvíľu pôsobiť. Tento liek má veľmi dobrý vplyv na lymfatický systém, do ktorého patrí nosná mandľa aj podnebné mandle.

Dám Vám 3 telefónne čísla na homeopatov z Vášho okolia, ak by ste sa rozhodli pre špecifickejšie riešenie jednozložkovým liekom:

Stanislava Mikušincová - 0915 795 827
Tatiana Múdra - 0908 750 662
Ľubomíra Ježíková - 0907 400 394


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Apr 26, 2007 6:11 pm 
Offline

Registrovaný: Str Apr 25, 2007 12:48 am
Príspevky: 3
Bydlisko: Dubnica nad Vahom
vdaka za informacie, dnes sme mu nasadili obidve tie kvapky, ak by sa to nezlepsilo tak potom budeme kontaktovat odporucanych homeopatov, este raz dakujem


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 108 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.