Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 12:37 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Afrodiziakum
PoslaťNapísal: Pia Júl 27, 2007 7:33 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Pred niekolkymi dnami som dostal otazku, ci mame v homeopatii nejake afrodiziakum, liek na zvysenie sexualnej chuti.
Tu je moja odpoved:
dealne by bolo najst individualny liek, pretoze problem so sexualnou tuzbou moze mat velmi vela pricin. Jeden konstitucny liek by bol presny a ucinny. Homeopatia je postavena na presnom vybere lieku, ktory zodpoveda obrazu priznakov pacienta. Teoreticky kazdy pacient moze dostat iny liek, aj ked pride z hladiska konvencnej mediciny s tym istym problemom, napr. astmou, nizkym libidom, unavou atd.

V presnosti je sila ale aj slabost homeopatie. Sila preto, lebo presne
podany homeopaticky liek vie vyliecit aj "nevyliecitelne" ochorenia, slabost preto, lebo niekedy nie je jednoduche ho najst.

Tuto nevyhodu presnosti podania sa snazia kompenzovat zmiesane preparaty - komplexy. Su to zmesi liekov, ktore maju vacsi vztah k urcitemu klinickemu stavu ako ine homeopaticke lieky. Nevyhodou je prave pausalnost ich pouzitia, mozu byt neucinne, pretoze sa moze stat, ze pacient potrebuje prave ten liek, ktory nie je obsiahnuty v komplexe. Vyhodou komplexnych preparatov je lahkost ich pouzitia, t.j. mozeme ich podat pri urcitej diagnoze. Maju sklon posobit len symptomaticky.

Komplexny preparat urceny pre zeny na zvysenie sexualnej chuti by mohol vyzerat takto:
Acidum phosphoricum 200C (na zvysenie sex. tuzby a pomaha mentalnej
zmatenosti a pri vycerpani), Agnus castus 3D (pri nizkom libide a na mentalnu a fyzicku slabost), Onosmodium virginianum 30 CH(zvysuje sex. tuzbu), Ovarinum 30 CH(zmiernuje pocit pophlavnej slabosti a poruch sexualneho systemu), Pituitarum 12 D(na podporu hormonalnej rovnovahy a na stimulaciu svalovej aktivity), Thuja occidentalis 30 CH (aby sa znizilo podrazdenie, nedostatok koncentracie a emocna dysharmonia), Arnica montana 3D(na zmeny nalad), Damiana 1D (posobi ako stimulant pohlavnych organov), Lactuca virosa 3D (pomaha pri uzkosti a nespavosti), L-Arginine 6D (posobi ako afrodiziakum, obsahuju ho mnohe zmesi urcene na tento ucel).


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Okt 22, 2007 6:39 pm 
V homeopatií existuje několik léků, které mají afinitu k pohlavním orgánům: Tribulus terrestris, Agnus cactus, Caladium seguinum, Onosmodium, Conium maculatum, Lycopodium clavatum, Selenium, Yohimbinum.

Další afrodiziaka jsou známa z fytoterapie: celer, galgán, koriandr, mandloň, mačka, rhodiola, rudbeckie, santal, yzop, česnek, artyčok, tymián, saturejka, anýz, skořice, máta, šalvěj, hřebíček, zázvor, mateřídouška, hořec žlutý, ženšen a mnoho jiných.

Z gemmoterapie můžeme použít tyto prostředky: černý rybíz, sekvoj, rozmarýna, dub. :D


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Dec 13, 2009 10:45 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Okt 20, 2005 1:35 pm
Príspevky: 11
Mala som pacientku, ktorá sa začala sťažovať na to, že sa jej akosi nechce do milovania. Po zrepertorizovaní som jej dala liek Sepia 200 CH,
o 2 dni sa mi ozvala veľmi spokojná. :lol:
Takže aj tento liek by som radila medzi lieky, ktoré môžu pomôcť, ale samozrejme sa to nedá paušalizovať.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Re: Afrodiziakum
PoslaťNapísal: Sob Okt 24, 2015 11:03 am 
Ano, v rámci fytoterapie je zrovna ženšen skvělé afrodisiakum. S manželem ho užíváme a milování po něm je takové živočišnější. Vím, že ženšen roztahuje cévy a funguje jako přírodní antidepresivum, takže se hodí i na stresové situace. Mám zkušenosti s ženšenem ve formě kapslí - http://www.arkokapsle.cz/produkt/zensen-21, který mi bůhví proč fungovali lépe, než v kapkách. Doporučuji všem :)


Posledné zvýraznenie urobil Anonymous dňa Sob Okt 24, 2015 11:03 am


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 144 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.