Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 10:37 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: bolestivý menzes
PoslaťNapísal: Str Mar 26, 2008 9:17 pm 
Offline

Registrovaný: Str Mar 28, 2007 5:38 pm
Príspevky: 4
47 ročná žena, posledné 3 mesiace veľmi bolestivý menzes, prichádza o 6 dní skôr, kedy sa noci budí a je jej zle, striedavo zima a návaly tepla, veľké bolesti. Predtým, pred tromi mesiacmi bez výraznejších telesných problémov. Od smrti matky (niečo vyše roka mávala časté depresie a zmeny nálad, vyčíta si že je na vine a radšej mala ona zomrieť, žila s mamou sama. Vtedy narieka, to iste sa zopakovalo, keď ju nechal partner. Teraz ale tieto "strašné bolesti" , doktor je dal lieky proti bolesti, s tým že to je prechod.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Jún 23, 2008 8:37 am 
Offline

Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 8:15 am
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica
Pokiaľ sú poskytnuté informácie relevantné (napríklad ten príznak ohľadne menzesu, ktorý prichádza o 6 dní skôr, môže byť zavádzajúci), repertorizácia vyzerá takto (program Mercurius, Complete Repertory 2008)

Obrázok

Pokiaľ existuje dôvodné podozrenie, že tieto bolesti môžy vychádzať z "nestrávenej" smrti matky, uprednostnil by som Nat-m, pred Plat.
Celkovo by som sa ale rozhodol podľa duševného stavu.
Platina má určité duševné rysy, ktoré sú dobre rozpoznateľné: pocit, že je lepšia ako ostatní, istý druh nadradenosti, (patologické) vedomie vlastnej veľkej ceny, sklony k hystérii.

Pokiaľ prejavy smútku pôsobia "akútnym" dojmom, akoby sa to odohralo len nedávno, uprednostnil by som Ign. pred Nat-mur.

Je tiež celkom možné, že nedoriešený smútok a bolestivá menštruácia sú dve odlišné roviny, to by sa už ukázalo po reakcii na liek.

Ak by sme vylúčili smrť ako kauzalitu, na prípad sa dá pozrieť aj takto:

Obrázok

Tu by som veľmi zvažoval Sepiu, vzhľadom na trojkový "Chill, alternating states" a silnú afinitu k ženským orgánom.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 95 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.