Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 2:19 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Zväčšené nosné mandle
PoslaťNapísal: Sob Jan 07, 2006 1:58 pm 
Dobrý deň. chcela by som vás poprosiť o radu pre môjho 4 ročného syna. Má zväčšené nosné mandle, zatiaľ len krátko, doktorka odporúča vybrať. Je možné toto liečiť homeopaticky? Aké homeopatikum by ste odporučili? Ďakujem.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Nosné mandle
PoslaťNapísal: Ned Jan 08, 2006 9:37 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Zvacsene nosne mandle sa daju liecit homeopaticky, ale ani chirurgicke odstranenie ORL lerkarom nepredstavuje nejaky drasticky zakrok a casto je to najjednoduchsie riesenie. V homeopatii musime totiz dat liek cim presnejsie pre konkretneho cloveka, ak chceme aby ucinkoval. Nemame pausalne lieky na diagnozu, ale vyberame liek pre konkretneho pacienta podla jeho telesnych a dusevnych priznakov, charakteristik.

V pripade nosnych mandli priuchadzaju najviac do uvahy lieky: carcinosinum, calcarea phosphorica, calcarea carbonica (a dalsie soli calcia), bacillinum, tuberculinum, baryta carbonica, bacillus Sycoccus (Paterson), agraphis nutans a niekolko dalsich.

Ak je syn chudi a nosne mandle su velke, blede, skuste Calcarea phoshorica, napriklad 30 CH 1 x tyzdenne.

Ak ste mali v rodine vyskyt tuberkulozy, dajte Tuberculinum 30 CH 1 x týždenne.

V pripade, ze opat narastli nosne mandle, resp. nosne mandle zvacsene u deti, dobry liek je aj Carcinosinum.

Je viac moznosti...


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: nosne mandle
PoslaťNapísal: Pon Jan 09, 2006 9:53 am 
Offline

Registrovaný: Pon Nov 07, 2005 3:10 pm
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava
Vsetkych vas zdravim v novom roku a rada by som sa dozvedela v tejto suvislosti o lieku Agraphis nutans.
Spominala mi ho nefrologicka ako jeden z liekov na nosne mandle a s tym spojene nocne pomocovanie.
Dakujem


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Agraphis nutans
PoslaťNapísal: Pon Jan 09, 2006 12:46 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
je to rastlinka modrý zvonček. Ma len 16 rubrik v repertoriu. Jedna z najdolezitejsich je: Nose, zvacsene nosne mandle.
AGRAPHIS NUTANS (agra.)

Z materie mediky:
Oslabený stav celého systému a sklon k prechladnutiam po vystavení sa studenému vetru.
Katarálne stavy (zápaly slizníc), upchatie nosa, adenoidy (zvacsene nosne mandle), zvacsene podnebne mandle, hluchota.
Hlienovitá hnačka z chladu. Zimnica zo studeného vetra. Problémy v oblasti uší a hrdla so sklonom k výtoku zo slizníc.

Blízke lieky: Hydrast.; Cepa; Calc.phos.; Sulph.jod.; Calc.jod.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Jan 10, 2006 10:36 pm 
Ďakujem, syn už mal od jednej homeopatky raz predpísaný liek Calc.phos., je taký typ, ale mne sa vidí aj ako Tuberculinum, nakoľko je veľmi neposedný, kedy len môže ťahá ho to von (stále by niekam išiel) a má aj tú modrú žilku pri koreni nosa, čo niektorí opisujú.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Tuberkulinum
PoslaťNapísal: Str Jan 11, 2006 9:16 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Myslím si, že Tuberculinum alebo jeho varianta Bacillinum je dobra moznost, ak vyzera ako Calcarea phosphorica, ktora patrí do tuberkulárnej miazmy. Mozno nie náhodou je v tejto rubrike tak silne aj Carcinosinum. Carcinosinum má veľa čŕt spoločných s Tuberculinom.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Jan 11, 2006 8:04 pm 
Ďakujem za radu, vyskúšam ten Tuberculinum a dám vedieť, ako to dopadlo :)


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Jan 24, 2006 9:33 pm 
Tuberculin som vtedy nezohnala, tak som podala Calc.phos. Neviem, ci to s tým súvisí, ale prvé štyri dni bol zaujatý "výbuchmi". Najprv sa mu snívalo, že sme bývali v domčeku na okraji lesa a ten vybuchol. Potom sa nasledujúce dni k tej téme často vracal, bál sa, že náš byt, dom (bytovka, kde bývame) vybuchne. Chrápanie sa trochu zmiernilo, ale v podstate ešte stále pretrváva. Nie je to však také hrozné ako predtým. Inak je príšerne vzdorovitý. Neexistuje, aby s niečím súhlasil - ani na desiaty raz, snaží sa za každú cenu prebiť si svoje. Keď sa mu to nedarí, je agresívny. Kope, bije sa. V škôlke (kde nerád chodí, lebo tam musí poslúchať) s ním nie sú žiadne výchovné problémy, pred cudzími ani necekne. Dominantný sa snaží byť len doma. Tak ma z tejto jeho vlastnosti napadá Lycopodium, ale zas som nie v homeopatii zbehlá, takže neviem, čo by ešte prichádzalo do úvahy. Ako malý bol hrozne ukričaný, niekedy kričal nonstop celý deň, akoby bol frustrovaný z toho, že nemôže chodiť a hovoriť. A má úplne tmavý, hustý výtok z ucha - to sa mu po tomto Calc.phos. zmiernilo.
Dúfam, že nevadí, že som sa tak rozpísala :roll: 8) Zatiaľ som mu dala calc.phos. len raz, je tomu týždeň aj pol.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Tub vs. Calc-p.
PoslaťNapísal: Str Jan 25, 2006 9:50 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Rozdiel v spravani doma a v skole ma aj Tuberculinum, nielen Lycopodium. Vela z toho, co pisete sedi na Tuberculinum. Predsa mu ho len kupte.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Jan 26, 2006 9:54 pm 
Ďakujem, už som ho zohnala a dnes som mu ho podala. Sama som zvedavá, čo to urobí. Asi koľko dávok mu mám podať? Alebo stačí opakovať dávku až keď sa to zhorší?


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Opakovanie dávky
PoslaťNapísal: Uto Jan 31, 2006 2:51 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Ja by som dal Tuberculinum 30 CH alebo 200 CH l x mesačne 3 globulky jednorázovo tri mesiace po sebe.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Feb 02, 2006 8:46 pm 
Tuberculinum zabral! Podala som jednu guličku 30 CH pred týždňom, nechrápe. :D Myslíte, že mu ešte mám podať na ďalší mesiac ďalšiu guličku, aj keď sa mu ťažkosti nevrátia?
Veľmi pekne vám ďakujem za dobré rady aj za trpezlivosť.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Chrápanie a Tuberculinum
PoslaťNapísal: Sob Feb 04, 2006 9:46 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
V prípade, že došlo k jasnej reakcii, radšej by som nedával ďalšiu dávku paušálne podľa nejakého vzorca. Opakovanie raz mesačne je vhodné v situáciách, keď nevieme, kedy máme dať ďalšiu dávku. Vždy má prednosť dávkovanie podľa potreby pred nejakou schémou. Dajte ďalšiu dávku až keď opäť sa objavia ťažkosti s chrápaním. Zmenilo sa aj nejako jeho správanie?


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Feb 07, 2006 8:31 pm 
Zatiaľ som nezbadala žiadne výrazné zmeny v jeho správaní. On je všeobecne dosť náladový, raz je prítulný ako mačička, vzápätí z ničoho nič nič buchne... Dokáže spolupracovať, a dokáže aj v jednom kuse robiť napriek... Ťažko odhadnúť, kedy sa ako zachová. Hlavne musí byť vždy tak ako on chce. Nestrpí odpor. Je to Škorpión a tí sa menia len vtedy, keď oni chcú :roll: Takže nejakú zmenu som nepostrehla, hoci aj by som bola rada, keby sa nejaká v tom pozitívnom smere udiala. :)


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Škorpión
PoslaťNapísal: Str Feb 08, 2006 8:20 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Aj ja mám 8 - ročnú dcérku škorpiónku. Viem o čom hovoríte :D
Mimoriadna tvrdohlavosť.
Jedna známa hovorí, že sú len dve znamenia: škorpióni a škorpiónmi uštipnutí.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.