Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 12:31 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: akne
PoslaťNapísal: Ned Apr 04, 2010 6:08 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Apr 04, 2010 5:58 pm
Príspevky: 2
Uz asi 2 mesiace mam akutne akne v oblasti brady. Predtym som mavala sem tam vyrazku, no momentalne je to velmi zhorsene (robia sa mi hnisave, bolave vyrazky, cela brada je cervena a bolestiva). Zasla som za doktorom, ktory sa venuje aj homeopatii, ale aj klasickej medicine. Hned ako ma videl, povedal, ze moj problem spociva v hrubom creve. Potvrdil to vraj aj pristroj EAV. Potom mi pomocou "kyvadla" stanovil liecbu vratane nejakych homeopatik. Mam uzivat platinu, sepiu, carbo animalis a calcarea fluorica. Uzivam to uz vyse mesiaca vratane tych vyzivovych doplnkov, no nebadam zlepsenie. Je mozne, ze liecba trva tak dlho? Nechala som tam uz dost penazi, preto vaham, ci tam mam ist znova, alebo mi proste nediagnostikoval problem spravne. Sama som si nasadila aj psyllium na precistenie hrubeho creva, vylucila som zo stravy maso a snazim sa o zdravu stravu. Nepijem kavu, nefajcim...
Mohli by ste mi prosim napisat, co si o tom myslite? Este info, mam 35 rokov.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Apr 06, 2010 4:39 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Vylúčiť toxické látky je veľmi dobré, už menej vyberať homeopatické lieky pomocou kyvadla. V klasickej homeopatii máme na to oveľa spoľahlivejšie metódy - porovnanie obrazu príznakov, telesných aj duševných, s obrazom našich liekov, pomocou repertória a meterie mediky.
Akné sa dajú liečiť, ale samozrejme, v homeopatii to je len symptóm, nie ochorenie. Takže stále prichádza do úvahy celá naša materia medika. Mám skúsenosť, že akné sa dá dobre liečiť, ale je potrebný konštitučný liek resp. liek, ktorý vystihuje aj telesné aj duševné charakteristiky pacienta.
Z nehomeopatických pomocných prostriedkov má význam konzumovať stravu bohatú na zinok. Zinok súvisí s metabolizmom mazových žliazok v pokožke. Ak ho je málo v potrave, môže to podporiť vznik akné.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Apr 06, 2010 5:45 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Apr 04, 2010 5:58 pm
Príspevky: 2
Dakujem za odpoved, ak som spravne pochopila, je potrebny jeden konstitucny liek, nie kombinacia homeopatik. (Lebo aj toto som sa docitala na internete, ze by sa homeopatika nemali kombinovat.)


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Jún 21, 2010 12:57 am 
Offline

Registrovaný: Pon Jún 21, 2010 12:39 am
Príspevky: 5
Bydlisko: Bratislava Karlova Ves
Jeden liečiteľ tradičnej čínskej medicíny (Avery Garran) odporúčal na akné kombináciu rastlín Lopúch väčší, Agnus Castus a Berberis vulgaris/aquifolium... dlhú dobu som si robieval čaje z lopúchu, dnes už len používam homeopatiká - agnus castus a berberis vulgaris (C30), a fungujú výborne! Dnes už mám hnisavú verziu choroby dávno za sebou a postupne mi odchádzajú aj "zbytky" vyrážok.

Tiež pijem aj zelený čaj s jasmínovými kvetmi, mätu a stéviu... aj keď to je len môj záber obľúbených čajov, hovorí sa o nich že sú na tento účel dobré.
Takisto zvonka nepoužívam žiadne pleťové sajrajty, len trošku pretrem týmito čajmi.

Ono to ani nemusí byť problém hrubého čreva, ako skôr žalúdka a sleziny - príliš veľa vlhkosti v tele.

_________________
Birds in flight are calling there
Where the heart moves the stones


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Jún 21, 2010 9:34 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Ano, zvykneme používať len jeden liek, aj keď aj tu platia zriedkavo výnimky. Výber homeopatického lieku pomocou kyvadla do homeopatie určite nepatrí.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Re: akne
PoslaťNapísal: Štv Sep 12, 2013 1:52 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Sep 12, 2013 1:51 pm
Príspevky: 1
Tabletky na akné - derminax.com Dnes uplynú 2 mesiace od začiatku mojej liečby a účinky sú naozaj uspokojivé. Zmizli aj tie hrozné vyrážky. Veľmi odporúčam.


Naposledy upravil Maria3145 dňa Sob Máj 04, 2019 9:43 am, celkovo upravené 1

Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Re: akne
PoslaťNapísal: Pon Sep 08, 2014 6:36 pm 
Mne veľmi pomohli tipy z tejto webstránky : http://akneliecba.sk


Posledné zvýraznenie urobil Anonymous dňa Pon Sep 08, 2014 6:36 pm


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 100 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.