Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Sep 30, 2024 12:39 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: proving
PoslaťNapísal: Pia Dec 30, 2005 2:06 pm 
Mám menší problém. Kúpil som si zopár homeopatických liekov (Lycopodium 30CH, Alium Cepa - 6 CH, Chamomilla 15 CH, Belladona - 6 CH) a skúšal som proving...no nič sa nedialo, žiadne symptómy. Vedeli by ste mi odpovedať, prečo?


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Jan 02, 2006 4:24 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 9:04 pm
Príspevky: 7
Bydlisko: Martin
Tomi.v, ja sa za homeopata nepovažujem, skôr za nadšenca, ale cekom ma zaujíma nazvem to Váš pokus o "dobrodružstvo"?, alebo čo Vás k tomu viedlo? :lol: Napísal ste čo a v akých potenciách ste chcel provnúť, ale nenapísal ste ako. Myslím, že je to tiež veľmi dôležité, aby ste dosiahol požadovaný výsledok. Koľko bobuliek a v akých intervaloch? Aké odstupy medzi jednotlivými homeo, alebo ste to bral naraz? Ako ste sledoval symptómy? Je rozdiel či chodíte do práce, alebo sa musíte doma "obracať" pri vianočnej nálade, alebo máte na seba čas a podrobne sledujete čo sa deje.

Myslím, že v tomto sú homeopati dobrodruhovia, veď väčšina obrazov liekov sú získavané práve z provingov. K tomu treba odvahu, nadšenie, spolupatričnosť a ktovie čo ešte. :roll: 8)


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Proving
PoslaťNapísal: Pon Jan 02, 2006 7:39 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1884
Bydlisko: Poprad
Skuska lieku - proving - sa da urobit s kazdym homeopatickym liekom. Staci uzivat ho opakovane, napriklad 3 x denne, alebo kazdu hodinu.
Len je nevyhnutne s tym prestat, ked clovek pociti, ze sa s nim nieco deje. Zmeny pritom mozu byt dost nenapadne. Pri skuskach lieku sme si nezriedka uvedomili, ze aj u nas sa objavili dane priznaky, ci uz mentalne alebo telesne, az ked o nich hovoril niekto ini. Mame sklon povazovat veci, ktore sa nam deju za normalne. Ked niekto sa podujme urobit proving, mal by mat niekoho, s kym moze o svojich pocitoch rozpravat a kto mu nastavuje zdrkadlo.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: Ahoj
PoslaťNapísal: Sob Jan 07, 2006 9:47 am 
Potom ale záleží vskutku na tvojej citlivosti, niekto nezaberie ani na tretí den, niekto hned a prejav môže byť až šokujúci na prvý pohľad, inak fascinujúci pre homeopata.
Krásny nový rok prajem. Všetkým.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Aug 08, 2006 4:11 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Aug 08, 2006 4:00 pm
Príspevky: 7
uff, nic v zlom, ale toto by som povazovala za odvahu, ako sa vlastne antidotuju provingy...dalsim liekom, gafrom, alebo ako?


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: brazilia
PoslaťNapísal: Uto Aug 08, 2006 9:25 pm 
poving trva aj pol roka najmenej, a dva roky najviac, ale nie v kuse, len sa občas niečo vyskytne, a je to niečo nezvyčajné, práve mi priateľka z brazílie povedala, že zistili, že ľudia čo robili dobrovoľníkov na proving, boli zdraí aj vo vysokom veku, niečo to do seba bude mať, lebo to bolo číslo vyššie od 85%. teda sa nič nedeje, ale ked ide o niekoho slabého, tam je potrebná opatrnosť, tam zle podaný liek môže spôsobiť stres, ale aj tu je potrebné vedieť komunikovať, aby sme vedeli človeku povedať presne, čo sa deje, aby to pochopil, často takto sa zmení citlivosť človeka, ale v dobrom slova zmysle, teda nereaguje tak precitlivelo, čo mu samozrejme k životu škodí.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: brazilia
PoslaťNapísal: Uto Aug 08, 2006 9:26 pm 
poving trva aj pol roka najmenej, a dva roky najviac, ale nie v kuse, len sa občas niečo vyskytne, a je to niečo nezvyčajné, práve mi priateľka z brazílie povedala, že zistili, že ľudia čo robili dobrovoľníkov na proving, boli zdraí aj vo vysokom veku, niečo to do seba bude mať, lebo to bolo číslo vyššie od 85%. teda sa nič nedeje, ale ked ide o niekoho slabého, tam je potrebná opatrnosť, tam zle podaný liek môže spôsobiť stres, ale aj tu je potrebné vedieť komunikovať, aby sme vedeli človeku povedať presne, čo sa deje, aby to pochopil, často takto sa zmení citlivosť človeka, ale v dobrom slova zmysle, teda nereaguje tak precitlivelo, čo mu samozrejme k životu škodí.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Aug 09, 2006 3:32 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Aug 08, 2006 4:00 pm
Príspevky: 7
..ja len tolko, ze by som si na to netrufla, len tak, akoze chce sa mi vyskusat :lol:
-sama som si nasadila sulfur v zaciatkoch svojej prace s homeo...a pre istotu v 200CH...jedna gulicka, dva mesiace a cakala som ...dockala som sa..uz to nerobim.
Neviem, ci zdravie cloveka zavisi od konkretnych provingov...azda nieco v kazdom lieku ma iste frekvencie, ktore nas imunitny system potrebuje, ale na pausalne provingy by ma asi nikto nenavravel.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: proving
PoslaťNapísal: Str Aug 09, 2006 10:03 pm 
určite to môže byť aj ťažoba, ale ved zase sa neskúšajú len hadie jedy, a z minerálmi, čo rastlinkami sme si podobní, v zložení, teda reakcie určite nie su tak katastrofické,. mne sa raz stalo, že mi odišli predné svaly na stehnách, a tak som si posedela pol hodinky na pošte, teda pred poštou a na zemi, potom som predýchala a šla,


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Aug 10, 2006 5:48 am 
Offline

Registrovaný: Uto Aug 08, 2006 4:00 pm
Príspevky: 7
mno, ja neviem, uz by ma na to nikto nenahovoril :lol: , nech si provuje ten, kto ma stoprove zdravicko, moja dusa je vysoko nachylna k depresiam...resp. malo stabilna pri zmenach, reagujem na zmeny okamzite a kto to ma potom doma vydrzat, ze...a vy, bylinka, provujete casto a ako to antidotujete, no, mne by dost vadilo, keby mi odisli svaly na stehnach, potrebujem ich, nemam v sebe tolko exhibicionizmu, aby som to isla robit za kazdu cenu ani pre pomoc vede a myslim tiez, ze to nemoze robit kazdy, vsetko, co dokaze liecit, dokaze v nevhodnom case a na nevhodnych miestach aj skodit, nehovorim samoska o davke, ale v homeo dodavame infosku..a viem presne, co so mnou robia niekedy aj nevinne infosky.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: tie svaly
PoslaťNapísal: Štv Aug 10, 2006 6:58 am 
bol náhodný proving, teda nič výnimočné, ale prečo by človek, ked je psychicky vyrovnaný neskúsil aj niečo iné, to ale ako píšete nepochopíte, lebo pdliehate depresiám, mna sa také niečo netýka, ja viem čo je smútok, mám v sebe aj tak povediac hnev, a viem veľmi dobre s týmto všetkým narábať, teda ak by sa dialo niečo iné, tak viem že je to dobrý obraz lieku, hnev a zlosť, ktoré náhodne potom lezú aj za roztrhnutú gumičku, ale aj to sa vie na vedomej úrovni ovládnuť, horšie je to so zmenou videnia, svalmi, kožou,ale su jasným znakom, kadiaľ idem, teda proving je pre mna pokušenie, a skúška, a myslím, že vdaka tomu všetkému aj spolahlivej liečbe, alebo spolahlivom vedení skuseným homeopatom, som prišla aj k tejto povahe,, čím chcem povedať, že ku kludu, pokore ... teda u vás by som doporučila určite natom čo vás zastihne preávdilne, nepripravenú a rozladí vás to, a ničí dušu pracovať podobne, skuseným homeopatom, aby sa odstránili aj prvky chronických chorôb.inak prajem krásny den.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Aug 11, 2006 1:13 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Aug 08, 2006 4:00 pm
Príspevky: 7
preto, ze nemam odvahu na provingy, podlieham depresiam...to nemozete mysliet vazne :lol:
Skuseny homeopat p. Pudil je homeopat, kam chodim, teda uz nie, ale pokial nemam v sebe dost odvahy na skusky liekov, este nemusim byt hned pod vplyvom depresii, to snad nie :lol:
Homeoptia na vlastne triko a navyse v provingovych koncentraciach je hra s ohnom, to povie akykolvek skuseny homeopat.
Ako pisem, dost mi vadi, uz len pocit, zeby mi fyzicky nejaka cast tela odisla, vadi a hotovo.
Inak ako sa staviate k vysledkom provingov, kde je v obraze symtomov lieku napr. sclerosis multiplex...to je uz dost silna kava, alebo napr. ciastocne paraparezy...pardon, ale len tak sa hrat s ohnom je podla mna prilis odvahy na malu davku rozumu a to mi akosi nejde dokopy so zivotom, skor exhibicionistickym prvkom osobnosti, nemozem si pomoct.

Ja podlieham depresiam v pripade zhorsenia fyzickeho stavu, nie len tak zo vzduchu, preto som pisala, ze by som to nerobila a nikomu by som to ani neradila..len tak, ze skusim :roll:

Doporucovala by som tolen neveriacim tomasom intenzivne vykrikujucim informacie o tom, ze homeopatia nefunguje a pasujucim ju do podoby draheho cukru, takym kludne...tak jednu gulicku denne a poctivo zapisovat :wink: , ale inak je to len o odvahe.


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: tak
PoslaťNapísal: Pia Aug 11, 2006 1:47 pm 
som to nemyslela, ale písali ste, že sama podliehate depresiám, a to rôznorodo, teda nie som zástancom toho, že to má robiť každý, ale tu ste to v predošlej správe napísali, a je to možno poprvý krát čo ste to nahlas priznali, teda skúste sa tak nato pozrieť, je to len v dobrom, že to môže byť príčinou, a už ako som spomínala, je dobre sa obrátiť aj s chronickým kašlom na odborníka, aj mne ked niečo je, nehľadám sama, ale spolu s niekym,alebo proste si dámlenporadiť, daj si to, a ja si to dám, i ked mne sa to môže zdať blbosť, ale pomáha to, teda každý akosi tak, trošku máličko, možno viac fabulujeme, mna sa z toho nedá vylúčiť, som tak isto človekom ako ste vy, či každý na tomto svete, proste nieje proving zahravanie sa s ohnom, nakoľko keby ich nikto nerobil, ako by človek vedel podaj to, či ono, proste niekto je mravček, a niekto len konzument, ale tak to v živote chodí, nič v zlom, ale reakcia bola neprimeraná, nuž čo, aj to život prináša, hlavne že to nekopalo. krásny den, a v skutku aj všetko dobré


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku: totoje tá časť
PoslaťNapísal: Pia Aug 11, 2006 1:55 pm 
Lujza



Založený: 08.08.2006
Príspevky: 6


PríspevokZaslal: Št Aug 10, 2006 4:48 am Predmet: Odpovedať s citátom
mno, ja neviem, uz by ma na to nikto nenahovoril Laughing , nech si provuje ten, kto ma stoprove zdravicko, moja dusa je vysoko nachylna k depresiam...resp. malo stabilna pri zmenach, reagujem na zmeny okamzite a kto to ma potom doma vydrzat, ze...a vy, bylinka, provujete casto a ako t


nedala by som nikomu, ani neveriacemu tomášovi niečo čoby nemusel zvládnuť, on si nájde totiž svoju cestu, kde sa mu dá pomôcť, a verte spôsobov je veľa, teda netreba im tlcť do hlavy že len homeopatia im pomôže, každý má právo voľby, a každý má svoj rozum, sclerosis mult. sa nedá nasimulovať liekom, a určite nie na trvalo, tu nelieime chorobu, homeopat lieči človeka, a to je to, čo na to narážam už roky, proste ak by sa liečila choroba, stačí ak mi niekto pošle poštou chrípku, on môže ostať doma, a ja ju vyliečim, v tom je ale rozdiel, človek musí prísť, aby sa on liečil, jeho vitalita, a toto si netreba zamienať, teda sclerosis nehrozí, preto máte strach, lebo vlastne neviete podstatu liečby, ak ju človek vie, a vie že duša je podstatná, a telo to si ovláda a opatruje ako svoj chrám, potom dokáže viac, a proste dokáže toľko, koľko chce, a to je najpodstatnejšie, niekto sa narodil, aby nám prinášal radosť hlasom a piesnov, niekto preto, aby rúbal drevao, aby bolo čím kúriť v zime, aby sme nezamrzli, a niekto proste preto, či ono, a takto nejako vidím ja,


Ohlásiť tento príspevok
Hore
  
Odpoveď s citáciou  
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Aug 11, 2006 2:43 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Aug 08, 2006 4:00 pm
Príspevky: 7
aaa.ake mile vytrhavat slova z kontextu...byt nachylny a podliehat su dve rozlicne slova s rozlicnym obsahom a vysvetlila som zaroven kedy a preco...len tak na okraj pozorovacieho talentu niektorych presvedcenych ludi ...

pomaly zacinam chapat, preco je tu tak pomenej diskutujucich...dookola to iste clovek moze opakovat a pisete si svoje, len o tom, ako nepoznam podstatu homeopatickej liecby a posielate ma za skusenymi odbornikmi napriek mojmu tvrdeniu, ze to mam za sebou a verim, ze aj pred sebou.
napisala som, ze provingy bez dohladu skusenych homeopatov su hlupost a prilisna odvaha a za tym si hodlam stat.

Mimochodom, Vy poznate podstatu homeopatickej liecby..dokonale a detailne, alebo sa len tak, ako takmer vsetci domnievate na zaklade skusenosti?
A este jedna vec...sama seba neliecim, netvrdim,ze som neskusala, ale prosim neposielajte ma kadetade, len preto, ze mate pocit, prosim, ja to nerobim, budte tak dobra a nasledujte tento dobry zvyk dobrych diskusii.

Homeopatia je liecba, dobra liecba, ale v skusenych rukach a proving len tak sa mi nepaci a pacit nebude.

Mam pocit, ze ked sem napisem, ze obloha je modra, budete sa to snazit tiez nejako okomentovat a niekam ma poslete, verte, ze o to fakt nestojim a bohato mi staci to, co viem...

Navyse, ak ste homeopat, mali by ste vediet rozlisit detaily pojmov v generaliach a tvrdeniach ..sklon k istej reaktivite organizmu nie je to iste ako prezivanie a podliehanie istej skutocnosti.

Navyse mam pocit..len pocit, citate dobre....ze na tejto stranke diskutujete s kazdym ucastnikom uplne rovnakym sposobom prezentacie, ze rozumiete kazdemu a vsetkemu..zial o diskusiu s Vami nemam zaujem a kedze tu niekto iny nie je, prajem Vam pekny vikend.[/b]


Ohlásiť tento príspevok
Hore
 Profil  
Odpoveď s citáciou  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 130 hostia


Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.