Nenechajte si ujsť novinky zo sveta homeopatie! [wysija_form id="1"]

Čo povedali laureáti Nobelovej ceny o homeopatii

 

Laureáti Nobelovej ceny, lekári, vedci, profesori a autori vedeckých článkov mali vždy mnoho čo povedať o homeopatii. Laureáti Nobelovej ceny sa zhodli na tom, že existujú silné dôkazy, ktoré hovoria v prospech homeopatie. Homeopatické lieky pôsobia tak, ako by mali. Do konca roka 2013 bolo 5 laureátov Nobelovej ceny, ktorí podporovali homeopatiu, 1 bol v opozícii a 857 z nich neuviedli žiadne vyjadrenie.

1. Emil Adolf von Behring (1905)

Emil Adolf von Behring

Otec imunológie

Emil Adolf von Behring (1854 – 1917) získal prvú Nobelovu cenu za fyziológiu a medicínu v roku 1901 za objav antitoxínu záškrtu.
Emil Behring zistil, že homeopatické lieky zvyšujú imonogénnu aktivitu. Napísal: „Samuel Hahnemann mal pravdu, keď vzal pri liečbe ako východiskový bod príznaky pacientov.“
V roku 1982 Behring v podstate experimentoval so skupinou (homeopatických) roztokov a zistil paradoxne zvýšenú imunogénnu aktivitu. Žiadali ho však, aby ukončil tento experiment, pretože ním mohol podporiť homeopatov. Až potom, keď vyhral Nobelovu cenu, nemal zábrany zverejniť tieto experimenty. V roku 1905 Behring priznal, že jeho kolegovia protestovali voči jeho verejným vyjadreniam o homeopatii, „pretože tým pridáva vodu na mlyn homeopatom“.

Behring sa oddelil od ortodoxnej lekárskej tradície uznaním hodnoty homeopatického zákona podobnosti v roku 1905.
Behring tvrdil, že očkovanie je čiastočne odvodené z homeopatického prinícpu podobnosti. „Napriek všetkým vedeckým špekuláciám a experimentom, pokiaľ ide o očkovanie proti kiahňam, Jannerov objav ostal nepochopený, až kým biochemicky zmýšľajúci Pasteur, ktorý postrádal akékoľvek lekárske poznanie, našiel pôvod tohto liečebného procesu v princípe, ktorý nemôžeme lepšie charakterizovať ako Hahnemannovým slovom: homeopatický. A naozaj, čo iného spôsobuje epidemiologickú imunitu u oviec, ktoré sú očkované proti antraxu, než vplyv vyvolaný výrusom, ktorý má podobný charakter ako smrteľný vírus antraxu? A aký vhodnejší technický výraz by sme mohli použiť na označenie tohto vplyvu ako Hahnemannovo slovo „homeopatia“? Dotýkam sa tu predmetu, ktorý lekári nedávno dali do kliatby: ale keď si predstavím tieto problémy v historickej súvislosti, dogmatické kliatby ma nesmú odradiť… iba cesta homeopatie ma privedie k cieľu.“
Behring dospel k nasledovnému záveru: „Keď som bol konfrontovaný s doteraz nevyliečiteľnou chorobou a nevidel som inú možnosť liečby ako pomocou homeopatie, môžem vás uistiť, že by som som neodradil prívržencov od tejto metódy dogmatickými úvahami“.

2. Brian David Josephson (1997)

Brian David Josephson

Nositeľ Nobelovej ceny za fyziku 1973

„Jednoduchá analýza môže naznačovať, že voda ako tekutina nemôže mať určitú pevnú štruktúru. Ale prípady, ako sú tekuté kryštály, ktoré pri svojom toku môžu zachovávať určitú usporiadanú štruktúru, ukazujú obmedzenia takýchto spôsobov myslenia. Podľa môjho najlepšieho poznania v tom nespočíva doteraz žiadne vyvrátenie homeopatie.“
Dr Brian D. Josephson (emeritný profesor, Univerzita Cambridge), reagoval na článok v New Scientist (18. Október, 1997) „Ako účinkujú homeopatické lieky: Nanofarmakológia v celej svojej veľkosti.“

3. Luc Antoine Montagnier (2009)

Luc Antoine Montagnier

Nobelova cena za fyziológiu a medicínu 2008

„Laureát Nobelovej ceny Luc Montagnier je pre vedu tým, čím je homeopatia pre medicínu“
Nancy Malik
Luc Montagnier zistil, že potencované baktérie a DNA vírusy vysielajú elektromagnetické signály (ES) (nízku frekvenciu rádiových vĺn) pri potencii 5C a 6C a vytvárajú špecifické nanoštruktúry, ktoré pretrvávajú 48 hodín. ES sa menili v závislosti od riedenia, ale neboli nijak ovplyvnené prvotnou koncentráciou a pretrvávali aj potom keď zvyšné fragmenty DNA boli zničené chemickými agens. Zistil tiež, že elektromagnetické signály boli citlivé na teplotu nad 70 stupňov celzia a pod 80 stupňov. DNA sekvencie boli znovu vytvorené z „podpisu“ EM v čistej vode. To znamená, že ES boli prenášané do čistej vody (v ktorej nikdy nebolo DNA pôvodnej látky).

Luc Montagnier pracuje momentálne ako profesor na Univerzite Shanghai Jiaotong v Číne. Na interview pre časopis Science (24.december 2010) povedal: „Dozvedel som sa, že niektorí ľudia reprodukovali výsledky Benvenisteho štúdie (ktorá dokazuje účinky homeopatických riedení), avšak v Európe sa ich obávajú publikovať, kvôli intelektuálnemu teroru od ľudí, ktorí tomu nerozumejú.“ Rozhovor uzavrel slovami: „Toto sú skutočné javy, ktoré si zaslúžia ďalší výskum“.

4. Ervin Laszlo (2004)

Ervin Laszlo

Dvakrát nominovaný na Nobelovu cenu za mier 2004/2005

„Voda má pozoruhodnú schopnosť zaznamenať a uchovať informáciu, čo naznačujú medzi iným aj homeopatické lieky, ktoré ostávajú účinné aj keď v roztoku neostane ani jedna molekula pôvodnej látky“.

5. Rabindranath Tagore (1936)

Rabindranath Tagore

Nobelova cena za literatúru 1913

„Už dlhý čas som nadšeným zástancom homeopatickej vedy a som rád, že má teraz väčšie zastúpenie v Indii ako v krajine, odkiaľ pochádza. Nie je to len zbierka niekoľkých liekov, ale skutočná veda s racionálnou filozofiou. Požadujeme väčší vedecký záujem a výskum v tejto veci s osobitným dôrazom na indické prostredie.“

6. Matka Tereza (1950)

Matka Tereza

Nobelova cena za mier 1979

Matka Tereza pridala homeopatickú starostlivosť do služieb, ktoré poskytovala jej misionárska činnosť. Svoju prvú homeopatickú lekáreň otvorila v Kalkate v roku 1950. V súčasnosti sú v prevádzke štyri charitatívne homeopatické lekárne pod vedením Kongregácie misionárok lásky.

7. Mahatma Gandhi (1936)

Mahatma Gandhi

5 nominácii na Nobelovu cenu za mier 1937-1948

„Homeopatia je najnovšia a šetrná metóda liečby pacientov, ktorá je ekonomická a nenásilná. Vláda našej krajiny ju musí podporovať a sponzorovať. Dr. Hahnemann bol muž s vynikajúcim intelektom so zmyslom pre záchranu ľudského života a jedinečnou lekárskou odvahou. Skláňam sa pred jeho schopnosťami a herkulovskou humanitárnou prácou, ktorú robil. Jeho pamiatka nás opäť prebúdza a mali by sme ju nasledovať, ale odporcovia nenávidia existenciu homeopatie, ktorá v skutočnosti lieči väčšie percento prípadov, ako akýkoľvek iný spôsob liečby, a to nepochybne bezpečnejšie a úspornejšie. Je to najúplnejšia lekárska veda.“ – Mahatama Gandhi, 30 august 1936

Autor: Dr. Nancy Malik BHMS
Originálny článok z: https://drnancymalik.wordpress.com/2012/06/05/nobel-prize-winners-on-homeopathy/

Preklad: Ing. Tomáš Výboch, SAKHom.

Leave a reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.