Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pia Nov 22, 2024 8:00 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Odoslať odpoveď
Užívateľské meno:
Predmet:
Telo správy:
Sem vložte Vašu správu. Nesmie mať viac ako 60000 znakov. 

Smajlíky
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Veľkosť písma:
Farba textu
Možnosti:
BBCode je ON
[img] je POVOLENÉ
[flash] je ZAKÁZANÉ
[url] je VYPNUTÉ
Smajlíky sú POVOLENÉ
Zakázať BBCode
Zakázať smajlíky
Automaticky neprevádzať odkazy
Otázka
Kto je zakladateľom homeopatie? (uveďte len priezvisko):
Táto otázka je prostriedkom na zabránenie automatických pokusov spambotov.
   

Prehľad témy - Kiahne
Autor Správa
  Predmet príspevku:  Druhý liek  Odpoveď s citáciou
Ak podáme liek, ktorý je svojim súborom príznakov veľmi odlišný od obrazu príznakov pacienta, väčšinou sa nič nestane. Je to ako keby sme chceli vložiť do zámky kľúč, ktorý je úplne odlišný zostave valčekov, ktoré sú v zámke.
Druhá možnosť je, že dáme čiastočne podobný liek. Ak pokračujeme v analógii so zámkou, je to situácia, že kľúč nám vojde do zámky, krúti sa, tešíme sa, že už už otvoríme dvere, ale nakoniec sa ukáže, že nie. Čiastočne podobný liek vyvolá určité zmeny, zmenia sa alebo zmiznú určité príznaky. Ale po niekoľkých hodinách v prípade akútneho stavu alebo po niekoľkých dňoch v prípade chronického stavu, liek prestan účinkovať a nepopmôže ani zmena potencie.
V takom prípade by som neantidotoval homeopatickým liekom, ale vybral čo najsprávnejší liek.
Iný problém môže byť zhoršenie stavu bez následného zlepšenia. Napríklad generalizuje sa ekzém po neopatrnom podaní Sulphuru, Lycopodia, Graphitu alebo Psorina. V takom prípade je vhodné použiť gáfrový kúpeľ alebo vypiť silnú čienu kávu. Ako prirodzené antidotá funguje aj veľa liekov, najmä anestetiká lokálne alebo celkové (narkóza), neuroleptiká, antidepresíva, antiepileptiká, kortikoidy a iné hormonálne lieky, antibiotiká.
Poslať Napísal: Uto Aug 20, 2013 8:28 am
  Predmet príspevku:  homeopatia  Odpoveď s citáciou
a co sa moze stat ked podam liek v potencii 9ch ,ale neskor zistim ze bol liek nespravne vybraty?bude to mat na cloveka nejaky vplyv? je potreba to nejako antidotovat pred podanim ineho hom.lieku? alebo mozem hned zkusit dat iny liek? myslim pri obcasnej akutnej chorobe,tie chronicke asi patria do ruk homeopata.Dakujem
Poslať Napísal: Ned Feb 04, 2007 9:29 pm
  Predmet príspevku:  Kiahne a homeopatia  Odpoveď s citáciou
U kiahní platí to isté, čo pri iných ochoreniach. Homeopatia je silný nástroj a nemal by byť zneužívaný. Pri bežných ochoreniach, napr. pri miernom prechladnutí neodporúčam reagovať na každý príznak nejakým homeopatickým liekom. Ak majú ovčie kiahne mierny priebeh, je zbytočné podávať homeopatikum, imunitný systém má mať možnosť precvičiť sa. Je dobré, keď deti prekonajú detské infekčné ochorenia, lebo im to pomôže vybudovať si silný imunitný systém.
Samozrejme, ak je priebeh ovčích kiahní veľmi vážny a nepríjemný, dieťa trpí na strašné svrbenie, vysokú horúčku, vredy v ústach atď., v takom prípade by som liek podal. Vyberáme ho na základe symptómov, ktoré nám ukáže chorý organizmus, telsných aj duševných. Máte pravdu, Rhus toxicodendron často vychádza. Má dôležitú modalitu - svrbenie zlepšené teplom. Ale tak ako pri každej patológii, liekom teoreticky môže byť ktorýkoľvek z našich liekov, ak charakteristiky pacienta mu zodpovedajú.
Poslať Napísal: Štv Feb 01, 2007 8:37 pm
  Predmet príspevku:  Kiahne  Odpoveď s citáciou
Co si myslite o podavani homeopatik detom pri ovcich kiahnach? je vhodne nejake dat ,napr. rhus tox pri vyraznom svrbeni a neklude alebo mercurius pri aftoch a velkom slineni a skripani zubama v noci alebo radsej vydrzat bez toho? a malo by sa vybrat skor podla psychickych alebo fyzickych priznakov?
Poslať Napísal: Str Jan 31, 2007 10:24 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.